26 Лютого 2020

З ініціативи Святійшого Патріарха Єрусалимського Феофіла в столиці Королівства Йорданія Аммані розпочала роботу Нарада предстоятелів і представників Помісних Православних Церков.

Ця зустріч, без сумніву, має величезне значення. У центрі її уваги лежать проблеми та долі всеправославної єдності та канонічної Української Православної Церкви. Від України в ній бере участь наш Предстоятель Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Православні різних країн покладають на зустріч в Аммані великі надії. Багато років Помісні Православні Церкви страждають від виразок інспірованих ззовні розколів. Особливо гостро останнім часом по єдності православ’я вдарив неканонічний розкол в Україні. Подальше розігрівання та посилення схизми може поставити все вселенське православ’я на грань грандіозного розколу, який за своїми наслідками може виявитися не менш трагічним, ніж розкол 1054 року.

В основі трагедії, що розігралася на наших очах, лежать політичні та меркантильні інтереси безбожних політиків і іновірців, далеких від Церкви та Православ’я, а також гординя й корисливі інтереси окремих ієрархів, що піддалися зовнішнім обіцянкам і тиску. Величезну частку провини за те, що відбувається, несе особисто патріарх Варфоломій. Його антиканонічне втручання в розв’язання проблеми розколу в Україні, а також спроби втручання в справи інших Православних Церков є видимими проявами його папістських амбіцій, його гордовитого прагнення зайняти місце глави всього Православ’я. І для переважної більшості священства, і для вірних усього світового Православ’я ці його прагнення є абсолютно неприйнятними. А головне – вони йдуть у розріз із законами Церкви.

І патріарх Варфоломій, і політики різного рангу, і зовнішні заокеанські сили, продовжуючи руйнувати світову православну єдність, докладали величезних зусиль, щоб нинішня зустріч в Аммані не відбулася.

Але, попри все, предстоятелі та представники шести православних Церков, які сукупно становлять три чверті православних світу, на неї прибули й у такий спосіб продемонстрували як підтримку Українській Православній Церкви та її предстоятелю Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, так і готовність діяти, щоб не допустити розколу світового православ’я.

Зустріч відбулася. Далі будуть нові зустрічі. І більшість тих, хто з різних причин не приїхав до Аммана, напевно візьмуть у них участь. Ну, а на цей момент уже сам факт того, що нарада відбулася, – це, безсумнівно, перемога добра та здорового глузду.

Сподіваємося, що справжня віра та правда переможуть, і єдність православ’я буде знову утверджено на основі святих канонів нашої Матері Церкви. Так було завжди, віримо, так буде й зараз. Будемо ж молитися за Блаженнішого Митрополита Онуфрія і всіх учасників братської зустрічі в Аммані, щоб Господь дав їм сили та мудрості й далі стояти на сторожі правди Христової та канонічної єдності православ’я.


 
Всі новини
по темі