16 Грудня 2018

Обрання «предстоятелем» так званої «Помісної Української Православної Церкви» митрополита Єпіфанія є особистою поразкою Президента Петра Порошенка, який наполягав на обранні одного з відступників від канонічного Православ’я – митрополита Симеона.

До речі, у 2014 році Петро Порошенко вже намагався «проштовхнути» кандидатуру Симеона під час обрання нового глави Української Православної Церкви – тоді Порошенко особисто просив мене допомогти цьому вибору. Крім того, Порошенко ретельно приховує свої домовленості з Фанаром: адже мова йде не про справжню автокефалію, а про спробу перепідпорядкування українського Православ’я Константинополю з паралельним створенням «кишенькової» Церкви, керованої з Адміністрації Президента.

Хоч як там є, ми переживаємо драматичні часи, які точно відійдуть у минуле, а авантюру Порошенка під назвою «помісна церква» чекає доля обновленської Церкви в Радянському Союзі. Кажуть – будь-яка історія повторюється у вигляді трагедії та фарсу. Трагедію ми пережили. Схоже, цього разу втручання влади в церковні справи обернулося фарсом.

Всі новини
по темі