30 Червня 2016

Всеправославний Собор, який закінчив свою роботу на Криті 24 червня цього року, серед низки важливих рішень, що регламентують життя Церкви, прийняв рішення «Про автономію і спосіб її проголошення».

По суті, визнано, що автономію — як і автокефалію — Церква може отримати виключно за згодою кіріахальної Церкви (Церкви-Матері). Цей пункт поставив крапку в інсинуаціях, які активно пропагувалися окремими єресіархами й недалекими політиками-демагогами в Україні.

Українське православ’я базується на тому факті, що Церквою-Матір’ю для православних вірян в Україні є Російська Православна Церква, у канонічній єдності з якою Українська Православна Церква співіснує упродовж багатьох століть.

Другим моментом є те, що 1990 року Церква-Матір дарувала УПЦ автономію, і питання про надання автономії або автокефалії іншим об’єднанням вірян із боку РПЦ не порушувалося.

По суті, Всеправославний Собор визнав, що в Україні є єдина канонічна церква — Українська Православна Церква на чолі з Блаженнішим митрополитом Онуфрієм, і всі спроби переглянути питання її канонічності на користь інших релігійних об’єднань не вітаються православним світом.

Така позиція — це і відповідь на авантюру двохсот сорока п’яти депутатів Верховної Ради, які грубо зазіхають на релігійну сферу й порушують Конституцію України, а також виступають на боці церковних розкольників і єресіархів.

Те, що продемонструвала Верховна Рада — це відверте бездарне політиканство, яке отримало відсіч на Всеправославному Соборі. Переконаний, що рішення Всеправославного Собору закриють питання про надання автономії або автокефалії «церкві Філарета», знизять градус пристрастей у навколорелігійних суперечках, а в Україну знову повернуться міжконфесійний мир і злагода між вірянами. Головний підсумок для України простий — всупереч бажанням єресіархів і окремих безсовісних політиків усі здорові сили країни мають бути спрямовані на відновлення єдності нації, на зшивання того, що порвалося, і подолання розколу в умах і серцях. Саме такій благій меті служить прекрасна ініціатива Української Православної Церкви.

Днями Блаженніший митрополит Онуфрій благословив всеукраїнський хресний хід, що стартує зі Свято-Успенської Почаївської Лаври на Заході країни і Свято-Успенської Святогірської Лаври на Сході, і закликав усіх вірних Православної Церкви приєднатися до нього і прийти до Києва, щоб підтвердити свою відданість справі миру.

У такий спосіб Православна Церква власним прикладом продемонструвала шлях до миру та єдності в Україні в надії на те, що цей шлях приведе до відродження країни і її розвитку.

Всі новини
по темі