02 Березня 2020

Про це заявив народний депутат України, член парламентського комітету з прав людини та реінтеграції Донбасу Вадим Новинський, коментуючи ухвалене Конституційним Судом України 27 лютого 2020 року рішення про визнання таким, що суперечить Конституції, скасування пільг і допомоги ветеранам.

«Держава Україна дала гарантію забезпечувати захисникам Вітчизни гідний рівень життя без жодних умов і застережень. Соціальна допомога радянським воїнам, які перемогли фашизм, воїнам-інтернаціоналістам, які виконували свій обов’язок в Афганістані, воїнам Збройних Сил України, героям праці та людям, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, має виплачуватися в першу чергу та не може залежати від наявності або відсутності в уряду вільних ресурсів. Тому ми з колегами з парламенту ініціювали таке конституційне подання та задоволені рішенням Конституційного Суду щодо нього.

На думку Вадима Новинського, уряд повинен негайно відновити виплату всіх видів соціальної допомоги та відновити всі пільги ветеранам.

«Закон про державний бюджет на 2020 рік треба узгодити з Бюджетним кодексом, який тепер – після рішення КСУ – зобов’язує владу виплачувати допомогу без жодних умов, а також доручити Кабінету міністрів знайти кошти для фінансування цього держзобов’язання. Необхідно компенсувати людям кошти, не виплачені за п’ять років дії цієї неконституційної норми. Це важливе для самовизначення та для майбутнього України питання: ми хочемо жити в державі, яка захищає своїх воїнів, або в державі, яка відвертається від них», – вважає Вадим Новинський.

«Але відновлення виплат – далеко не все, що ми зобов’язані зробити для наших співвітчизників, чиї доблесть і самопожертва принесли нам мир і подарували життя. П’ять років режим Петра Порошенка знецінював їхній подвиг, намагався нівелювати значення Перемоги над нацизмом. Тому справедливість щодо ветеранів із боку держави має бути відновлена повною мірою. 75-річний ювілей Перемоги у Великій Вітчизняній війні – чудовий привід продемонструвати, що українська держава знову повернулася обличчям до своїх героїв. Без цього скромні виплати залишаться гірким нагадуванням про те, що країна не цінує їхні заслуги».

Нагадаємо, зміни до Бюджетного кодексу України, які легалізували скасування пільг і соціальної допомоги ветеранам, були внесені урядом Арсенія Яценюка в грудні 2014 року. Відтоді фактично були припинені виплати ветеранам Великої Вітчизняної війни та учасникам бойових дій. Народний депутат України Вадим Новинський – один з ініціаторів конституційного подання про визнання цієї норми неконституційною. Конституційний Суд визнав, що соціальне зобов’язання держави забезпечувати гідний рівень життя своїм захисникам зафіксовано в Конституції, є безумовним і не може бути змінене законами, тому відповідні зміни до Бюджетного кодексу від 28.12.2014 р. визнані такими, що не відповідають Основному закону.

Всі новини
по темі