19 Квітня 2018

Про це заявив народний депутат від Опозиційного Блоку Вадим Новинський в кулуарах Верховної Ради в четвер, 19 квітня.

«Промова Порошенка – абсолютно брехлива і неправдива. Вона рясніє такими «фактами», яких просто не існує. Хотів би йому порадити, щоб він почитав історію, хто вперше вжив словосполучення «руський мир». Він каже, що хтось із ієрархів Московської церкви це придумав. Але це не так. Нестор Літописець, киянин, першим вжив це словосполучення в «Повісті временних літ». Президент історії не знає, законів не знає, а намагається церквою керувати», – заявив Вадим Новинський.

Він підкреслив, що Опозиційний Блок голосував проти цього антиконституційного звернення до Святійшого Патріарха Константинопольського. «Ми підготували своє звернення до Патріарха, яке підписали вже всі депутати фракції Опозиційного Блоку, підписують його також й інші депутати. У ньому ми дякуємо Святійшому Патріарху за його постійну підтримку канонічної Української православної церкви і за те, що він завжди намагався на підставі церковних традицій і церковних законів допомагати вирішувати проблеми розколу в нашій країні, розколу в церкві. Ми переконані, що вирішення проблеми розколу лежить не в створенні якихось квазіцерков, про які зараз всім так красиво і барвисто розповідає Президент. Розкол може бути подолано через покаяння тих, хто пішов у розкол і повернення їх в лоно Матері-Церкви. Іншого не дано», – наголосив народний депутат.

Опозиційний політик висловив упевненість у тому, що Патріарх Константинопольський ніколи не піде на те, щоб порушити церковні традиції, закони, які існують дві тисячі років, тому що це буде означати розкол православ'я. «Цей розкол буде більше за той, що був в 1054 році, коли християнська церква розкололася на католицьку і православну. Церковні ієрархи думають на сто років вперед, не те, що наш Президент, який далі свого носа нічого не бачить. Хоча йому слід було б подумати про те, як він увійде в історію Вселенської Православної Церкви: як розкольник або як людина, яка сприяла розвитку православ'я в світі – це велике питання», – сказав Вадим Новинський.

Відповідаючи на питання журналістів про те, чи буде Опозиційний Блок звертатися до Конституційного Суду з приводу цієї заяви, він зазначив, що вважає, що звертатися туди марно. «Ми скільки туди звернень не подавали – вони навіть не розглядаються. Але в тому, що постанова є антиконституційною, сумнівів немає. Чому воно антиконституційне - раджу Президенту ще раз прочитати Конституцію, де сказано, що церква відокремлена від держави. Тим, хто розповідають, що раз є незалежна держава, то повинна бути і незалежна церква, хочу сказати, що церква – це не Міністерство оборони і не Національний банк. Церква – це Тіло Христове на Землі, її сам Господь створив, і тут зовсім інші закони діють, там Дух Святий всім керує, а не Президент Порошенко», – заявив народний депутат.

Що стосується наслідків звернення Президента України до Константинопольського Патріарха, то Вадим Новинський зазначив, що вважає, що ніяких наслідків воно не спричинить. «У 2016 році вже було таке звернення, і нічого такого за підсумком не відбулося. І зараз, я думаю, що нічого не буде, Патріарх не піде на порушення церковних законів, він не буде це звернення розглядати. Я був на Всеправославному Соборі в Швейцарії два роки тому, де були Патріархи всіх церков, і на пряме запитання Патріарха Кирила до Патріарха Варфоломея про те, як він ставиться до церковного розколу в Україні, той сказав, що підтримує єдину Українську православну церкву канонічну, і ніколи не піде на те, щоб визнати розкольників. І якщо зараз він своє слово порушить, то він обдурить весь православний світ», – акцентував опозиційний політик.

Коментуючи можливість референдуму з цього питання, він підкреслив, що не вважає його проведення доречним. «На референдумі можна по різному поставити питання, можна так їх перекрутити, що люди проголосують за те, про що навіть підозрювати не будуть. Церковні питання повинні вирішувати виключно церковні ієрархи і ніхто інший. Політики влаштували розкол в церкві в 1992 році, і зараз продовжують й надалі розколювати країну. Краще б Президент Порошенко думав про те, як виконати свої обіцянки перед країною, які він давав перед виборами 2014 року, як встановити мир. Він обдурив український народ, і далі продовжує обманювати людей», – резюмував Вадим Новинський.

Всі новини
по темі