13 Липня 2017

Був в ефірі телеканалу «Україна»

Ключовою темою обговорення, звичайно ж, був черговий похід генерального прокурора до Верховної Ради з поданнями про зняття недоторканності з народних депутатів. Я вважаю це черговим шоу за участю Юрія Віталійовича. В усіх поданнях говорилося про те, що депутат має йти до суду і доводити свою невинності. Генеральний прокурор, очевидно, забув про існування презумпції невинності. Усі свої виступи Луценко явно будував з огляду на свій власний принцип «презумпції винності».

Наша фракція не голосувала за жодним з подань. Так, ми підтримуємо обмеження депутатського імунітету, але водночас вважаємо, що це обмеження має прийматися парламентом країни в пакеті з обмеженням або скасуванням інституту недоторканності і для Президента. Також необхідне прийняття прозорого робочого закону про імпічмент Президента й закону про тимчасові слідчі комісії. Упевнений, перед законом мають бути рівні всі: хоч обиватель, хоч депутат, хоч Президент.

Також висловив свою позицію про так званий Закон про реінтеграцію Донбасу. Його вже цього тижня мав розглядати парламент, але після візиту держсекретаря США Тіллерсона й інших високих закордонних гостей цей законопроект було відкладено.

Наша опозиційна політична сила в принципі проти розгляду цієї ініціативи. Ми вважаємо, що влада повинна думати про те, як виконувати Мінські домовленості, а не як би штучно відтягнути їх виконання подібними небезпечними кроками. Закон суперечить низці положень Конституції України, наділяє Президента надмірними повноваженнями, обмежує в правах жителів Донецької й Луганської областей, які перебувають на території, підконтрольній українській владі, утискає місцеві громади.

Про необхідність дотримуватися «мінських протоколів» під час своїх візитів говорили й Тіллерсон, і Столтенберг, і Генеральний секретар ООН. На нашу думку, у Мінських домовленостях, у їхній політичній частині, подано абсолютно достатній алгоритм кроків і рішень, необхідних для припинення кровопролиття й реінтеграції Донбасу. Просто потрібна політична воля для їх реалізації.
 

Всі новини
по темі