03 Серпня 2021

Народний депутат України Вадим Новинський зареєстрував у парламенті законопроєкт про скасування «антицерковних» законів Петра Порошенка.

Відповідний Проєкт Закону № 5835 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності релігійних організацій та забезпечення конституційного права громадян на свободу світогляду і віросповідання» внесений до парламенту 30 липня 2021 року.

«Закони, ухвалені Верховною Радою VIII скликання, грубо порушують Конституцію України та конституційні права вірян, є дискримінаційними щодо Української Православної Церкви. Використовуючи норми цих законів, держава грубо втручається в діяльність УПЦ і у свободу віросповідання, що суперечить ст.35 Конституції України та не відповідає нормам чинного міжнародного права», – наголошується в пояснювальній записці до законопроєкту.

Так, нагадується, що Законом № 2662–VIII передбачено примусове перейменування релігійної організації.

«Тому УПЦ перебуває під постійним тиском органів державної влади, які відмовляють її релігійним громадам у реєстрації. Релігійні організації УПЦ цим законом позбавлені можливості вносити зміни в установчі документи, змінювати керівників, відкривати рахунки в банківських установах, користуватися послугами нотаріусів, оформляти права на земельні ділянки під церковними спорудами. За час дії цього закону держава перешкоджає реєстрації приблизно 500 релігійних організацій УПЦ», – пояснює автор законопроєкту.

Другим «антицерковним» Законом № 2673–VIII встановлена процедура зміни підпорядкованості релігійних організацій.

«Застосування на практиці цих норм призвело до того, що держава всіляко сприяє зміні юрисдикції релігійних організацій УПЦ, реєструючи зміни в установчі документи релігійних громад щодо їх підпорядкованості Православній церкві України. У результаті чого відбувається захоплення представниками останньої храмів Української Православної Церкви. За два з половиною роки дії цього закону було змінено юрисдикцію 270 громад УПЦ і захоплено приблизно 200 православних храмів», – наголошується в пояснювальній записці до законопроєкту.

На думку автора законопроєкту, використання цих антиконституційних законів церковними рейдерами призводить до щоденної дестабілізації релігійної ситуації в суспільстві, погіршення рівня свободи віросповідання в Україні, створення суттєвих перешкод для духовного та соціального служіння церков і релігійних організацій.

Нагадаємо, 1 квітня 2021 року до Верховної Ради було доставлено звернення, підтримане більш ніж мільйоном підписів вірян УПЦ з усіх п’ятдесяти єпархій Української Православної Церкви, про скасування антицерковних законів Петра Порошенка.

Відповідні норми містить законопроєкт № 5835, внесений народним депутатом Вадимом Новинським.

Як повідомлялося раніше, 15 червня віряни УПЦ прийшли до Верховної Ради, де провели молебень за мир і єдність України, а також за керівництво країни. Парафіяни УПЦ передали народним депутатам мільйон підписів і закликали скасувати дію антицерковних законів Петра Порошенка.

Всі новини
по темі