19 Червня 2018

Гарні новини, друзі!

Минулого тижня на Херсонській верфі був закладений новий танкер, перший із 2013 року!

Якщо строго офіційно – Смарт Мерітайм Груп (СМГ) – компанія, бенефіціаром якої я є, розпочала будівництво двох насичених корпусів танкерів-хімовозів для голландської компанії VEKA Shipbuilding WT B.V. Термін будівництва одного корпусу становитиме 11,5 місяців. Вартість контракту становитиме понад 145 млн грн. Другий корпус будуватиметься на Миколаївській верфі СМГ.

Але це сухі рядки офіціозу. А якщо по-простому – ми всі скучили за гарними новинами, друзі! Вмикаєш телевізор – вбивства, природні катаклізми, ще якась напасть. Або розповідають нам про «великі досягнення», яких немає – хоч не вмикай телевізор і не читай новини!

А нам усім дуже потрібні справжні гарні новини, нам усім дуже потрібні справжні гарні починання, нам усім дуже потрібне щось, що дає надію на те, що завтра стане хоч трохи, але краще. І мені здається, що минулого тижня це сталося. Нехай у малому масштабі. Нехай на півкроку, але до цього «кращого завтра» ми наблизилися. Адже тільки вдумайтеся – традиціям нашого суднобудування вже два з гаком століття. Цьогоріч Херсону 240 років! І майже одночасно з його основою в місті була закладена верф. 235 років тому з Херсонської верфі зійшов перший корабель, а 65 років тому перші танкери – «Херсон» і «Грозний».

Смарт Меритайм Груп у період із 2005 до 2013 року побудував понад 40 суден. Серед них – танкер СВЛ Ліберті, який у 2013 р. увійшов до ТОП-50 найбільш значущих судів світу за версією Британського королівського товариства корабельних інженерів. З 2014 року гарні новини припинилися. Звернулися замовлення. Обсяги виробництва впали ввосьмеро. Відтоді компанія побудувала тільки нафтосміттєзбирач для порту Південний і два буксири для одеської компанії. На інших суднобудівних заводах ситуація була ще гірша. Іноземні інвестори не бажали навіть дивитися в сторону країни, на території якої йде війна.

Й ось – прорив! Й ось нарешті ми закладаємо першу секцію нового танкера! Впевнений – це тільки початок відродження вітчизняного суднобудування! Впевнений – будуть нові замовлення, буде багато роботи, будуть гідні зарплати.

Аби тільки війна якомога швидше закінчилася. Аби тільки мир якнайскоріше повернувся на нашу землю. А для цього ми – політики – докладемо всіх зусиль, принаймні, ті з нас, кому не наплювати на Україну та її майбутнє!

Більше нам гарних новин, друзі! Миру нам усім! І нехай Господь допомагає нам усім у наших справах і починаннях!

Всі новини
по темі