13 Квітня 2016

Два роки тому, оголосивши АТО на Донбасі, влада вибрала шлях війни, яка коштувала країні десятків тисяч загиблих і сотень мільярдів збитків. Сьогодні для подолання кризи необхідним є термінове виконання Мінських домовленостей, яке принесе в Україну мир і дозволить повернути 20% економічного потенціалу. За словами народного депутата від Опозиційного блоку Вадима Новинського, влада зобов’язана виконати ці домовленості або піти на перевибори.

 

 

«Україна має резерв для покращення економічної ситуації і зростання доходів людей. Цей резерв – відновлення миру й реінтеграція Донбасу. За оцінками уряду, через війну на Сході країна втратила 20% економічного потенціалу. Для будь-якої влади, що має здоровий глузд, це достатній аргумент, аби зробити все для виконання Мінських домовленостей – єдиного на сьогодні мирного плану, визнаного всім світом. Опозиційний блок наполягає на тому, щоб його було виконано. Це потрібно кожному українцеві, від Луганська до Закарпаття, адже мир – це збереження людських життів, відновлення економіки і зростання доходів усіх громадян нашої країни. Якщо влада не здатна відновити мир, вона має піти, поступившись місцем тим, хто зможе це зробити», – заявив Новинський.

 

 

Депутат нагадав, що, за оцінками влади, один день війни коштує країні 115–161 млн гривень – тобто від 41 до 59 млрд на рік. Крім того, у 2016 році влада довела військові витрати до 5% ВВП або 114,5 млрд грн. Через втрату Донбасу Україна змушена купувати вугілля за кордоном, хоча у 2013 році забезпечувала ним себе повністю.

 

 

«Всього цього могло не бути, якби два роки тому влада вибрала мирний шлях розв’язання конфлікту на Донбасі. Однак навіть зараз, коли крах воєнного шляху є очевидним для всіх, вона не робить нічого для відновлення миру. У результаті й далі гинуть люди, мільйони біженців не можуть повернутися додому, простоюють промислові підприємства й руйнується інфраструктура. Це занадто дорога ціна за амбіції політиків, які свої ідеологічні догми ставлять вище за інтереси країни та її громадян», – вважає Вадим Новинський.

 

 

Політик повідомив, що мирне розв’язання проблеми Донбасу – це перший пункт антикризового плану Опозиційного блоку «10 кроків». «Припинення АТО й реінтеграція Донбасу – це наріжний камінь нашої програми, який призведе до відновлення економічного потенціалу, повернення інвесторів, створення нових робочих місць і поліпшення життя людей. Якщо цю програму не виконає нинішня влада, отже, будуть перевибори й інша влада, яка цю програму виконає», – резюмував Вадим Новинський.

Всі новини
по темі