09 Квітня 2020

Минулої суботи мобільна бригада українських медиків вирушила до Італії для надання допомоги італійським колегам у боротьбі з коронавірусом. Це акт гуманітарної допомоги країні, яка сьогодні є одним з епіцентрів епідемії у Європі, і в якій проживає багатотисячна українська діаспора.

Мета місії, крім безпосереднього надання допомоги, отримання цінного досвіду для України, яка поки що не увійшла в епідеміологічний пік. Українські лікарі ознайомляться з передовими протоколами та методами лікування захворювання. Найкращі з практик буде впроваджено вдома.

До складу делегації увійшли по 10 медиків від Міністерства охорони здоров’я та МВС. Це інфекціоністи, реаніматологи, хірурги, анестезіологи, ендокринологи, невропатологи та медичні сестри.

Фонд Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці був серед перших, хто відгукнувся на заклик влади допомогти в боротьбі з поширенням інфекції. З перших днів ми координуємо свої дії з Міністерством охорони здоров’я. У тісній співпраці з міністерством Фонд закупив тисячі засобів індивідуального захисту для медиків, посилені респіратори, окуляри, костюми біозахисту, а також інше медичне обладнання. Усе це вже передано в регіональні лікарні й використовується лікарями, які перебувають на передовій боротьби з поширенням інфекції.

Сьогодні ми отримали почесну можливість надати фінансову підтримку лікарям, відправленим до Італії через лінію МОЗ. Кожен із них отримав від Фонду персональну грошову стипендію для полегшення їхнього 14 денного перебування за кордоном.

Раніше Фонд спільно з УПЦ закупив і передав лікарням усієї України 100 тис. ПЛР-тестів виробництва Південної Кореї. Фонд також купує та постачає до України високоякісні та високоефективні апарати штучної вентиляції легенів. В Україну вже доставили перші десять апаратів, і вони вже використовуються в лікарнях для порятунку життів українських громадян.

Всі новини
по темі