28 Квітня 2024
Сьогодні ми відзначаємо Вхід Господній до Єрусалиму, або як називають ще це свято — Вербну неділю.
У ньому переплетені радість мінливої настроєм юрби та та, що стискає серце, духовна напруга Спасителя, Який добровільно та смиренно йде на смерть.

"Осанна Сину Давидовому!" — вигукують старі й малі, люди махають пальмовими гілками, стелять свій одяг під ноги віслюка, на якому Господь в'їжджає у древнє місто.
Вони так довго чекали на того, хто візьме на себе всю несправедливість, усі біди й негаразди та, позбавить від них. Хто скине ярмо окупантів і звільнить свій народ. Хто поверне йому колишні велич і славу.
Христос бачить ці обличчя та душі й вже чує одностайне "Розіпни! Розіпни Його!" — страшні слова, які дуже скоро прокричать ті самі люди.

Як важко, напевне, знати майбутнє так само чітко, як сьогодення. Як по-людськи нестерпно бачити за зовнішнім захватом справжню картину того, що відбувається, розуміти глибинний сенс подій і невідворотність руйнування ілюзій, та все ж таки, йти вперед.

Усе в цьому світі не нове та має властивість повторюватися. Земна слава минає швидко: щойно кричали "Осанна", а вже за кілька днів, прибивають до хреста та ділять одяг.
І якщо хтось раптом вирішує, що він усе прорахував, що все та всі під наглядом та контролем, — раптово, піщаний замок самовпевненості починає руйнуватися. Бо правда завжди перемагає брехню і, все таємне, рано чи пізно стає явним, адже у будь-якій історії останнє слово завжди залишається за Богом. Про це ніколи не варто забувати всім людям, перш за все тим, хто наділений владою, яка за визначенням, є тимчасовою.  
   
Події Входу Господнього в Єрусалим, які ми згадуємо та переживаємо знову та знову, одночасно радісні й сумні. Вони ставлять перед кожним запитання: а де я в цій події?
Чи з тими, хто радіє щиро, як це робили діти? Чи з тими, хто сьогодні з Христом з розрахунку на особисту вигоду, а завтра від Нього відвернеться? З тими, хто помилився, прийнявши Христа за іншого? З тими, хто через заздрість, замишляє вбити Його? Чи все ж із тими, хто поруч та пройде з Ним увесь шлях до Голгофи?

Вербна неділя, як Золоті ворота Єрусалима, відкриває перед нами весь сутінок Страсної седмиці — великих днів, у які Господь звершив справу нашого спасіння.
Попереду зрада Іуди, встановлення Євхаристії, зрадницький поцілунок, побиття та наруга, темниця, Хрест і Гроб, але найголовніше — попереду Його та наша з вами Перемога — Його славне Воскресіння.

Сердечно вітаю вас зі святом, дорогі брати та сестри!
Бажаю, щоб Христос увійшов і в наше з вами життя. Бажаю всім нам намагатися бути нерозлучними з Ним і ніколи не сумніватися в тому, що Він —   Господь миру та Любов, прийшов, щоб узяти на Себе наші скорботи і гріхи та нас спасти. Бажаю усім гідно пройти ці дні, щоб із чистим серцем зустріти світлу Господню Пасху.

 
Всі новини
по темі