09 Квітня 2023
Сьогодні ми святкуємо двонадесяте свято ─ Вхід Господній до Єрусалиму або Вербну неділю.

Благочестиві християни йдуть цього дня до храмів з гілками верб, щоб вшанувати Христа напередодні скорботних днів Його Страсної седмиці та Його світлого Великодня. Щоб згадати подію, що має найважливіше значення для всього людства та нашого особистого спасіння.

Втомившись від довгої римської окупації, єврейський народ напружено чекав на обіцяного йому Царя. При цьому багато хто розуміли пророцтво і Спасителя хибно ─ бачили в ньому владику, який має прийти, щоб правити всім світом і сподівалися розділити з ним цю владу.

Вражені незвичайним і величезним дивом - воскресінням Лазаря четвероденного - іудеї вирішили, що час виконання обітниць настав. Цар прямує до Єрусалиму, щоб зайняти свій трон по праву. Вони влаштовують урочисту і пишну зустріч, зрізають для привітань гілки пальм, встеляють дорогу своїм одягом.

А Він - справжній, а не вигаданий Владика - лагідно в'їжджає в стародавнє місто не на гордому білому коні, а на ослику. І замість панування над земними народами, дарує людям свободу від рабства гріха, досягає Своєї влади не силою, а жертвою.

«Благословен Той, Хто прийде в Ім'я Господнє, Цар Ізраїлів! Рятуй нас!», — кричить радісний народ. Але замість революції, військового перевороту чи чудесного знищення римських легіонів Христос каже, що Його Царство не від світу цього.

Кохання та ненависть народу мінлива, як весняна погода.

Ті ж люди, які сьогодні вітали Спасителя словами «Осанна в вишніх!», лише за кілька днів кричатимуть Пилату «Розіпни, розіпни Його!», оголосять Його ворогом народу, обмовлять Його.

Любов Божа до людини незмінна та вічна.

Як Він оплакував Єрусалим, як Він молився на Хресті за Своїх гонителів і вбивць, як пробачив Свого учня, що зрікся, так Він готовий прийняти покаяння і всякого заблудлого, кожного, хто навмисне або випадково помилився, оступився, піддався спокусі. Аби вистачило на це рішучості та сил. Аби людина захотіла знову набути чіткості зору і тверезості думки, здатності бачити біле — білим, а чорне — чорним, відрізняти правду від брехні і вірність від зради.

Дорогі брати та сестри!

Сердечно вітаю вас зі святом!

Вже завтра настануть найголовніші дні кожного року і всього нашого життя - Страсний тиждень, в який Господь здійснив подвиг нашого спасіння. Бажаю всім нам згасити в душі всі тривоги, сумніви та хвилювання, і побути молитовно поруч із Христом.
Всі новини
по темі