10 Грудня 2018

9 грудня 2018 року представники Служби Безпеки України без законних підстав і з перевищенням своїх службових повноважень заборонили митрополиту Донецькому та Маріупольському Іларіону перетнути лінію розмежування в офіційному пункті пропуску – КПВВ «Новотроїцьке», не давши йому потрапити до Свято-Успенського Миколо-Василівського монастиря в селі Нікольське Волновахського району Донецької області для здійснення молитви у свято ікони Божої Матері «Знамення» 10 грудня. Його електронну перепустку було просто анульовано СБУ, а як пояснення причин правоохоронці назвали «… особливе розпорядження з Києва…».

Напрочуд недалекоглядно поводяться правоохоронці в умовах, коли, по суті, тільки УПЦ залишалася останньою сполучною ланкою між контрольованою й неконтрольованою територіями, маючи у своєму розпорядженні парафії й окормлюючи паству з обох боків лінії розмежування.

Доводиться констатувати, що ексцес із Владикою Іларіоном став лише черговим серед сотень інших прикладів тиску на духівництво та парафіян Української Православної Церкви, які ми спостерігаємо з дедалі більшою частотою з наближенням дати так званого «об’єднавчого собору». Наприклад, уже сьогодні прийшла звістка про те, що протоієрею Рівненської єпархії УПЦ Віктору Земляному правоохоронці мають намір вручити підозру «за зраду Батьківщині», що само собою є нонсенсом.

Можу сказати, що Президент Порошенко і його оточення обрали явно незаконний шлях, і про жодне подолання розколу в українському Православ’ї в команді Президента не думають. Усі дії зі створення так званої «єдиної помісної церкви» є лише частиною президентської виборчої кампанії. І на догоду цій кампанії влада тільки ще більше розриває нашу країну, все підвищуючи й підвищуючи градус нетерпимості та ворожнечі.

Замість шляху примирення та зшивання України, шляхи подолання її ран команда Президента вирішила зіграти на найболючіших, найнебезпечніших протиріччях, ризикуючи залишками миру між українцями та майбутнім України як такої.

Ще раз закликаю всіх державних службовців, особливо представників Служби Безпеки України і прокуратури, неухильно виконувати Конституцію й закони України. Закон про СБУ безпосередньо забороняє необґрунтоване обмеження прав і свобод громадян та передбачає відповідальність за такі дії. Кожен працівник Служби Безпеки та прокуратури, замішаний у фабрикації справ та переслідуванні духівництва й парафіян УПЦ, обов’язково буде відповідати за всією суворістю закону.

Всі новини
по темі