04 Грудня 2022
Дорогі брати та сестри!

Сьогодні ми відзначаємо велике свято — Введення у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії.

Як свідчить головний його спів: «Сьогодні в Божий храм прийшла Діва Марія, і люди дізналися, що скоро з'явиться милість Божа, скоро Бог врятує людей». Чистота віри, радість та надія – ось головні мотиви цього дня.

Це свято навчає нас безмежній довірі до Промислу Божого.

Якщо людина добровільно відкриває Богові своє серце, то Бог неодмінно приходить і оселяється в ньому. Так людина стає носієм Неба на землі, провідником світла серед гріховної темряви. Він постійно перетворює світ, збільшуючи в ньому територію добра.

Таким вінцем людства стала Пресвята Богородиця — та, Яку Церква Христова шанує понад усіх Ангелів. У свою малу міру такими світлими людьми покликані стати й ми. Навпаки, якщо хтось іде проти Бога, бореться з Ним, то знаходить на своєму шляху лише гіркоту втрат та розчарувань. У цьому причина всіх бід у всі часи.

Не раз на православну віру, на святу Христову Церкву, на наші храми та монастирі обрушувалися гоніння. Ми добре пам'ятаємо спроби захопити та знищити нашу головну святиню — Києво-Печерську Лавру — місце Пресвятої Богородиці. Але Бог не буває зганьбленим. Тих гонителів давно немає, а Лавра знову розцвіла у всій пишноті.

Ми повинні стати опорою Церкви в цей час спокус і випробувань нашої віри. Бережемо головний нерукотворний храм, у якому хоче жити Бог, — наше серце! Сьогодні головна битва йде за нього. За святу нашу віру Православну, яка його сповнює. І якщо ми звернемося за допомогою до Пречистої Діви Марії, яка стала Матір'ю Богу та всьому багатостраждальному людству, то Вона Своєю милістю та благодатною допомогою завжди зміцнить та захистить. Адже для неї кожен із нас — ближній. І усвідомлення цього, глибока віра допомагають українцям у ці жорстокі та багатостраждальні дні вистояти та вижити.

Зі святом, дорогі брати та сестри!
Всі новини
по темі