28 Липня 2020

Дорогі брати та сестри!

Сьогодні ми молитовно згадуємо святого рівноапостольного великого князя Володимира та святкуємо чергову річницю найважливішої віхи в нашій історії – Хрещення Русі. Великої, поворотної події, яка на століття визначила перебіг нашої історії й майбутнє нашої землі, а Святому Володимиру, який просвітив предків наших світлом Христової істини, що дало змогу стати врівень з апостолами та прославитися у віках.

Тоді, увійшовши до великої сім’ї християнських народів, ми стали причетними до величної християнської цивілізації з її чудовими досягненнями думки, високою духовністю та багатющим творчим доробком. Ще важливішим для нас був день Хрещення в духовному та моральному сенсі. Адже Хрещення – це не просто вибір, не просто обряд. Це Таїнство нового народження. Народження не плоттю, але духом. У ньому відновлюється заповіт між Богом і людиною. Тому сьогодні ми святкуємо ще й День духовного народження нашого народу.

Здійснилося, і, як передбачено було Святим Апостолом Андрієм Первозванним, на землі нашій засяяла Благодать Божа. Відтоді всі ми наступники дніпровської Йордані – і за культурою, і за духом, і за вірою. Пройшовши через київську хрещальну купіль, наші предки здобули найвищу свободу – свободу вибору між Добром і Злом, а перемога Православ’я подарувала Русі тисячолітню історію. Наслідком доленосного вибору однієї людини згодом стали плоди святості сотень тисяч людей, і духовні спадкоємці святого Володимира явили світу подвиги віри та благочестя на всьому просторі Святої Русі й за її межами.

І до цього дня Віра Православна зберігає й оберігає нас, рятує від розпачу, від усіх бід і всяких негараздів, від роз’єднань і хвороб, розколів і напастей. Просимо ж у Господа силу віри та любові, міцність духу та твердість у дотриманні Його заповідей, щоб бути нам гідними спадкоємцями і продовжувачами діла святого рівноапостольного великого князя Володимира.

Миру нам усім, добра та радості!

Зі святом!

Всі новини
по темі