28 Липня 2021

Щиро вітаю всіх вас, дорогі друзі, з днем пам’яті рівноапостольного князя Володимира, з Днем Хрещення Русі!

За традицією це велелюдне та світле святкування починається напередодні, з подячного молебню біля підніжжя пам’ятника святому хрестителю нашого народу на Володимирській гірці, над водами Дніпра – нашої спільної хрещальної купелі.

Кульмінація свята – велика всеукраїнська Хресна хода до духовного серця нашої Батьківщини – Києво-Печерської Лаври для участі у святковому соборному богослужінні.

Це завжди величезна радість спільної молитви, у якій беруть участь вірні Української Православної Церкви з усіх просторів нашої країни.

Цьогоріч, за попередніми підрахунками, у Хресній ході взяли участь понад 350 тисяч осіб.

З табличок, які несли віряни, можна було простежити всю географію України, побачити справжнє обличчя нашого народу – красиве, одухотворене, добре.

Ці люди прибули до Києва не для того, щоб комусь щось доводити, скандувати якісь гучні гасла. Вони прийшли для того, щоб подякувати Богові за безцінний дар православної віри, якою наш народ живе й рятується вже понад тисячу років, і щоб освятити цю землю молитвою сотень тисяч вуст і сердець.

Хресна хода – це душевний і тілесний подвиг віруючої людини. Це прекрасна можливість проявити свою любов до Бога і ближніх, пожертвувавши своїм часом, своїми справами та турботами, своїми силами, заради Його милості до нас, грішних.

Хоч як намагаються сьогодні політизувати Хресну ходу політики з різних таборів, ми побачили на власні очі, що це не про чвари й поділи, не про пристрасті та сварки. Це територія багатовікової віри народної, якій до снаги змінити будь-які раціональні настанови і яка дає місце Богу творити чудеса.

Головна мета Хресної ходи – це мир, єднання, віра, надія, любов.

Святкуючи День Хрещення Русі, ми знову та знову переживаємо цю величну й доленосну подію, повертаємося до своїх коренів, осмислюємо історію й сучасність.

Пізнавши істину та красу православної віри, рівноапостольний князь Володимир побачив у ній величезний потенціал для об’єднання нашого народу, для розвитку всіх дарованих йому Богом талантів, для вибудовування на недосяжному до цього рівні політики, економіки, культури.

Життєвий шлях святого князя Володимира показує, як багато залежить від того, хто стоїть на висоті державної відповідальності, наскільки велика ціна його помилок і його успіхів. Як прийняті керівником доленосні рішення можуть вплинути на перебіг історії на десятиліття й навіть століття вперед. І до цього дня це найкращий приклад для будь-якого правителя в нашій країні, який варто вивчати й осмислювати.

Ще раз вітаю всіх вас зі святом! З днем духовного народження нашого народу! З Днем Хрещення Русі!

Всі новини
по темі