31 Грудня 2022
Дорогі друзі!

Відходить у минуле найважчий рік у долі більшості з нас. Це був рік випробувань та потрясінь, гонінь та розчарувань. Здається, саме в такі роки Господь перевіряє нас на твердість та відданість вірі. У такі роки ми оцінюємо ближніх — їхню щирість, чесність, любов до ближнього. У такі роки стає зрозуміло, що є справжніми цінностями, а що — марнотою марнот.

Як казав один мудрець, найцінніше у житті – це час. За його допомогою можна придбати все. При цьому ніякі гроші не дозволять придбати час, навіть зовсім небагато.

Чи правильно ми приймаємо цей дар?

Цього року підсумки аж ніяк не радісні, настрій у більшості з нас тривожний. Попереду – невідомість. Хтось у році, що минає, втратив житло і був змушений виїхати з рідних місць. Хтось втратив рідних та друзів. У когось розпалися сім'ї. Хтось втратив роботу чи бізнес. Ми всі стали заручниками війни та руйнування основ старого світу. Але життя продовжується, і лише справжня віра допомагає нам вистояти і знаходити сили для оптимізму та готовності до творення.

Нові випробування зазнала Церква. Це не вперше у її двохтисячолітній історії. Але де ті, хто зухвало кидали виклик Церкві — дітищу самого Христа? Де їхня колишня слава? І чи можуть земні спокуси нашкодити тому, що є прологом до Царства Небесного?

Мудрий біблійний цар Соломон носив на руці обручку, на якій було вигравірувано: «Все проходить, пройде і це».

Позитивним моментом, який виявив 2022 рік, стало справжнє народне єднання: прості люди надавали допомогу один одному, проявляли жертовність та готовність до захисту своєї Батьківщини, винесли на своїх плечах тягар військових випробувань. Саме вони заслуговують на справжню пошану і славу.

Новий рік — це не лише підбиття підсумків. Це ще час бажань. Саме тому я хочу побажати всім вам, дорогі друзі, миру – справжнього миру, який починається з миру в наших серцях і розвивається до всесвітнього масштабу, гарантуючи всім людям на Землі спокій та впевненість. Бажаю вам міцності у вірі та усвідомлення того, що Господь не обмине вас своєю милістю та благодаттю. Бажаю вам міцного здоров'я, щастя, кохання, оптимізму.

І ще я хочу побажати в новоріччі найголовнішого — незважаючи ні на що, залишитися людиною. Зберігати віру Христову та вірність нашій Матері Церкві. Не боятися погроз та утисків, не піддаватися на спокуси. «Без Мене не можете нічого робити», — говорить Господь. І якщо ми пам'ятатимемо, що наша сила в нашій єдності з Богом і один з одним, якщо ми збережемо в собі людяність, звернемо свої серця до світла, добра, взаємодопомоги — у нас буде шанс все втримати на краю і все відродити.

Давайте цінувати кожну мить нового року! Використовувати відведений нам час на благо!

Вірю, що ми вистоємо і все в нас вийде!

Разом ми подолаємо всі труднощі та проблеми, і наша славна та прекрасна Україна знову стане процвітаючою, сильною та успішною країною!

З Новим роком, дорогі друзі!
Всі новини
по темі