31 Грудня 2023
Напередодні Нового року всі ми замислюємося над тим, як ми прожили рік минулий, з чим прийшли до чергового рубежу своєї особистої та нашої спільної історії.
Ми - на жаль - не можемо змінити наше минуле. Ми не можемо передбачити майбутнє - воно підвладне одному Господу. Ми можемо розпоряджатися тільки нинішнім днем, тими реаліями, в яких живемо зараз.
Сьогодні ми переживаємо дуже важкі часи, які стали наслідком величезної кількості помилок, допущених політиками, владою, простими громадянами протягом тривалого часу. Комусь хотілося випробовувати долю, хтось вирішив, що може кинути виклик історії. А розплачуватися доводиться всім нам - і за необачний вибір і, за мовчазну згоду і, за недостатню міцність у вірі і, за готовність йти хибним шляхом у пошуках хибних цілей.
Наше тривожне, безрадісне "сьогодні" - це наслідок тієї брехні й ненависті, які стали основою політики в Україні. Те саме "сьогодні", де на мирні міста падають ракети, де влада в колись вільній країні будує справжню диктатуру, де знищено економіку та демографію, де руйнуються основи справжньої сім'ї, де влаштовані справжні гоніння на канонічну Українську Православну Церкву, її ієрархів і духовенство, де суверенітет і незалежність стали порожнім звуком, де забувають традиції, де фальсифікують історію, де найнижча народжуваність у світі, де вже майже два роки триває абсолютно божевільна війна, якої просто могло б не бути, якби влада виконувала взяті на себе зобов'язання.
Таке безрадісне наше "сьогодні". Минулого вже немає. Ми ніколи не повернемося в ту країну, яка була до війни. Майбутнє ж багато в чому залежить від того, які уроки ми винесемо з пережитого – зокрема з війни. Я впевнений, що ми проходимо процес очищення - зокрема через страждання та звільнення від ілюзій, від гордині, від самообману.
Ми всі покликані Творцем до постійного вдосконалення себе та світу довкола. І випробування, що випали на нашу долю, зроблять нас усіх тільки сильнішими й чистішими. Негоди об'єднують і дають змогу відчути життя, любов, відповідальність набагато гостріше та об'ємніше, ніж у безтурботні часи. Нехай нашою мотивацією для творчої діяльності стануть палка віра в Господа, у свій народ, у можливість кращого та більш справедливого світу для наших дітей. Нехай світлом, що осяває кожен новий день, буде любов до нашої землі і до людей, які живуть на ній. Необхідно пам'ятати, що всі біди та недосконалості цього світу можуть зцілитися любов'ю й теплотою людських сердець. І така зміна світу нам цілком під силу, тому що це угодно Господу, і Він не залишить нас на цьому шляху.
Святитель Миколай Сербський писав: "Перемога в майбутній війні обумовлена покаянням. Переможе той народ, який, будучи покликаний на війну Божим Промислом, покається раніше за інших і, звернувшись до Бога, виправить свої гріхи".
Бажаю всім у новому році оговтатися, покаятися, повернутися в нормальний людський стан, згадати про традиції та витоки. Зрозуміти, хто наш друг, а хто ворог. Бажаю наступного року встановлення довгоочікуваного Миру. Нехай любов повернеться в наші серця. Віри в Господа, щирості молитов, міцності духу та терпіння всім нам!
Новий рік стане роком серйозних рішень і великих змін, якість яких залежатиме від того, чи зможемо ми виправити себе.
Вірю, що Мир запанує на нашій землі.
З НОВИМ РОКОМ!
 
Всі новини
по темі