23 Березня 2017

22 березня, у середу Хрестопоклонної седмиці Великого посту, у Храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі відбулася офіційна церемонія, що ознаменувала закінчення реставраційних робіт у Кувуклії. Я мав честь бути присутнім на цьому урочистому заході.

Вперше за 200 років проведено реставраційні роботи в найсвятішому місці для християн. Реставрацію було здійснено на кошти приватних інвесторів. Ми також взяли посильну участь у реконструкції.

Роботи стали можливими після того, як була досягнута рідкісна угода між конфесіями (католицькою, православною та вірмено-григоріанською), які несуть відповідальність за утримання Кувуклії.

Реставратори працювали в храмі Воскресіння Христового впродовж дев’яти місяців. Головною метою робіт були зміцнення та збереження Кувуклії — невеликої купольної каплиці, що розташована в центрі круглого приміщення храму (Ротонди), над місцем, де було поховане і три дні спочивало тіло Господа і Спаса нашого Ісуса Христа.

З 1810 року, коли храм було відновлено та перебудовано після пожежі, подібного роду роботи не проводилися.

На урочистій церемонії до присутніх ієрархів і гостей звернулися з вітальними промовами Блаженніший Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл III, Святіший Патріарх Константинопольський Варфоломій I, францисканський Кустод Святої Землі о. Франческо Паттон, Вірменський Патріарх Єрусалима архієпископ Нурхан Манугян і Апостольський адміністратор Єрусалимського католицького Патріархату архієпископ П’єрбаттіста Піццабала. Також були зачитані послання префекта Конгрегації Східних Церков кардинала Леонардо Сандрі та Католикоса вірмен Гарегіна II.

На церемонії в Храмі Воскресіння Христового була присутня і представницька делегація Української Православної Церкви на чолі з Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм, який прибув у супроводі митрополитів Бориспільського та Броварського Антонія, управителя справ Української Православної Церкви, Тернопільського і Кременецького Сергія та Хустського і Виноградівського Марка.

Єднання всіх конфесій та ієрархів навколо найважливішої справи реконструкції в Храмі Воскресіння Христового є прекрасним прикладом готовності та здатності до компромісів, до подолання протиріч і розбіжностей. Цей приклад абсолютно безцінний для нашої країни, яку роздирає глибокий розкол у серцях і головах. Наслідуючи цей прекрасний досвід, ми можемо й повинні досягти миру — головної цінності України.

Всі новини
по темі