15 Вересня 2020

Заклик до проведення нових виборів президента в Республіці Білорусь – це заполітизований і необдуманий крок Верховної Ради, який може поставити під загрозу і відносини України з цією сусідньою державою і, зокрема, роботу Тристоронньої контактної групи в Мінську, зруйнувавши майданчик для діалогу. Тому сьогодні я голосував проти відповідного Проєкту Постанови в парламенті.

Пріоритетом нашої зовнішньої політики мають бути виключно інтереси України, а не третіх сторін. А вони полягають у збереженні та розвитку добросусідських відносин із Республікою Білорусь.

Білорусь і її президент Олександр Лукашенко завжди поводилися виключно коректно та доброзичливо щодо України, не визнавши анексію Криму й надавши майданчик для переговорів щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Достовірних даних про порушення в процесі виборів у Білорусі в нас немає. Жодне міжнародне зобов’язання України не зобов’язує нашу державу висловлювати свою оцінку демократичності виборів, проведених в іншій державі, водночас зобов’язання поважати волевиявлення білоруського народу Україна на себе взяла. У цій ситуації оптимальним рішенням було б утриматися від будь-яких втручань у внутрішні справи Білорусі. Я висловлюю свою категоричну незгоду з цією заявою.

Жорстокість із боку правоохоронних органів і застосування сили щодо мирних демонстрантів не має права на існування ні в Білорусі, ні в США, ні в Німеччині або Франції, ні в інших державах, де впродовж останнього часу фіксувалися такі факти.

Всі новини
по темі