18 Грудня 2015

З тривогою змушений констатувати, що в Україні триває навмисне розпалювання релігійної і міжконфесійної ворожнечі.

До мене, як народного депутата, звернулися парафіяни Української православної церкви в с. Птича (Рівненської області), які повідомили про чергову спробу силового захоплення храму.

У п'ятницю 18 грудня в селі Птича представники «Київського патріархату» і «Правого сектору» перешкоджали віруючим Української православної церкви (УПЦ) увійти в храм Успіння Пресвятої Богородиці. У прихожан кидали петарди, арматуру, «коктейлі Молотова», погрожували масовим захопленням храмів УПЦ у Рівненській області. І це напередодні свята на честь святого, який особливо шанується християнами нашої країни - Миколи Чудотворця.

Побиття віруючих відбувалося за повної бездіяльності місцевої поліції. Замість того, щоб захистити інтереси власників храму і присікти побиття, правоохоронці відтіснили віруючих УПЦ, і тим самим фактично стали на бік загарбників.

Право володіння зазначеним храмом релігійною громадою УПЦ підтверджено рішеннями трьох судових інстанцій. У тому числі рішенням Київської обласної апеляційного господарського суду від 2 грудня поточного року, участь в якому брали спостерігачі від місії ОБСЄ.

Нагадаю, що в 2014-2015 рр. аналогічні конфлікти навколо власності УПЦ фіксувалися в Тернопільській, Рівненській, Донецькій та інших областях. Одне з останніх захоплень, що супроводжувалося побиттям віруючих, відбувалося трьома місяцями раніше в с. Катеринівка (Тернопільської області).

Конфлікт в Птичі - черговий згубний для правової системи і міжнародного іміджу України прецедент, коли відбувається пряма підміна правових норм, так званим, «правом сильного».

Нагадаю, що для попередження подібного роду конфліктів ще в грудні 2014 року я подав до парламенту проект відповідної постанови, яка б посилила захист релігійних громад від неправомірних посягань на їх власність. Разом з тим, даний документ досі не знаходить належної підтримки у профільному комітеті.

Аналогічно ігнорується моя ініціатива по створенню Тимчасової слідчої комісії парламенту, яка повинна дати відповідну правову оцінку цим випадкам і спонукати владу, правоохоронні органи провести неупереджене і точне розслідування всіх випадків порушення законності.

Я прошу главу МВС Арсена Авакова і генерального прокурора Віктора Шокіна дати жорстку правову оцінку та взяти під особистий контроль розслідування обставин інцидентів з побиттям прихожан Української православної церкви, в тому числі, в селі Птича (Рівненська область).

В умовах соціально-політичної нестабільності в державі і радикалізації настроїв замовчування та ігнорування вищезазначених фактів буде вести лише до поглиблення розколу українського суспільства.

Всі новини
по темі