19 Січня 2023
Дорогі брати та сестри!

Сердечно вітаю вас із великим двонадесятим святом Хрещення Господнього, зі святом Богоявлення!

Хрещення в річці Йордан стало першим кроком Спасителя у справі Його земного служіння. Перед тим, як вийти на проповідь і заснувати Церкву, в якій людина може врятуватися, Господь Ісус Христос взяв на Себе всі людські гріхи, освятив і оновив усі води, а з ними — і весь створений світ.

Відтоді вода, яка освячується молитвами Церкви, сприймає благодать Святого Духа і передає її кожному віруючому серцю.

Хрещення – це наше народження у благословенне та вічне життя з Богом, наше входження у церковне громадянство. Тільки прийнявши хрещення людина може стати частиною Церкви, брати участь у її житті, приступати до головного церковного Таїнства — Євхаристії.

У Хрещенні Господь прощає людині всі колишні гріхи, робить їх як небувшими. Яскравий приклад благодатного перетворення людини після хрещення виявив наш святий рівноапостольний князь Володимир. Він зайшов у хрещальну купіль однією людиною, а вийшов із неї зовсім іншою — новою, просвітленою і повів услід за собою до віри православної весь наш народ.

Більшість із нас у різний час – хтось у ранньому дитинстві, хтось у зрілому віці, – хрестившись, вступили до цього церковного громадянства. Церква любила нас і дбала про нас весь цей час: втішала, наставляла, допомагала, дарувала безцінні дари у вигляді Своїх Таїнств. Ми всі – Її діти.

Сьогодні, на жаль, дехто забув про це. Керуючись політичними чи корисливими інтересами, вони зраджують свою віру і свою Церкву, роблять замах на Її святині та служителів.

Але саме зараз, коли наша Мати-Церква проходить через часи випробувань, нам слід згадати, хто ми за фактом свого духовного народження, хто за своїм високим покликанням. Дуже важливо пам'ятати це і зберігати вірність, адже Церква — це не щось для нас зовнішнє, Церква — це Бог і ми!

Дорогі друзі!

Нехай Божественна благодать, яку Господь щедро посилає світові цього дня, зміцнить усіх нас у вірі, надії та християнській любові! А Водохрещена свята вода оновить і освятить наші почуття, думки, наміри та вчинки. Дарує сили для подолання всіх випробувань та труднощів, що зустрічаються на нашому шляху, для перетворення нашого життя та світу навколо нас. З нами Бог! Амінь!
Всі новини
по темі