04 Червня 2023
Дорогі брати та сестри, з Днем Святої та Живоначальної Трійці!

Зі святом П'ятидесятниці вас!

Це одне з найважливіших християнських свят, адже сьогодні Свята Православна Церква вшановує нашого Бога і Творця — єдиного у трьох Особах Отця, Сина та Святого Духа, — а також згадує та святкує день Свого народження.

У п'ятдесятий після Христового Воскресіння день на апостолів, які за заповіддю Спасителя одностайно перебували разом у молитві та духовному спілкуванні, зійшов Дух Святий. А через них благодать Святого Духа була дана і всім, хто у Його Церкві. Так Всемилостивий Господь долучив нас до Царства Свого, зробив причасниками Свого Божественного життя.

Святий Дух дав апостолам надприродну силу поширити Євангеліє по всій землі. Плоди Святого Духа — це життя і діла Святої Соборної Апостольської Церкви, яка народилася в Сіонській світлиці і через найближчих учнів Спасителя та їхніх приймачів — єпископів — діє і сьогодні. Ці плоди, за словами апостола Павла, «любов, радість, мир, довготерпіння, доброта, милосердя, віра, сумирність та помірність» (Гал. 5:22–23).

Справжня канонічна православна Церква розпочала свою місію на нашій землі 1035 років тому. Вона безперервно служила Богу і людям, навчала, наставляла, об'єднувала, втішала, рятувала багато поколінь наших предків. Вона стала і нашою Матір'ю, коли ми з вами народилися духовно в Таїнстві Хрещення, коли ми долучилися до її головних Святих Дарів — Євангелії та Євхаристії.

Мати-Церква втішала нас, коли ми були в скорботі та смутку, подавала руку, коли ми спотикалися на своєму шляху, зцілювала рани нашої душі, вказувала безпечний шлях до спасіння. Вона була, є і буде такою до кінця часу, адже в ній живе і дихає Дух Святий, який наставляє віруючих на всяку Істину.

Сьогодні, коли наша Мати-Церква вкотре наражається на несправедливі докори, звинувачення, гоніння від нещасних і заблудлих людей, ми повинні бути з Нею, ми повинні бути в ній.

Вірю, що Господь неодмінно вправить все на добро, якщо ми терпляче пройдемо крізь цю спокусу. Аби ми мали цілковиту довіру Йому, гріли в серцях своїх віру, любов і надію, твердо стояли в Істині, зберігали між собою єдність і одностайність!

Сердечно вітаю вас зі святом, дорогі друзі!
Всі новини
по темі