15 Березня 2020

Дорогі друзі, вітаю вас зі святом усіх преподобних отців Києво-Печерських!

У 2-гу неділю Великого посту наша Церква святкує Собор усіх преподобних отців Києво-Печерських, що почивають у Ближніх і Дальніх печерах.

Саме в печерах зберігається досі найголовніший скарб Свято-Успенської Лаври – мощі Печерських святих.

За свою майже тисячолітню історію Лавра випустила у світ сотні імен великих подвижників. З них понад 160 прославлені в лику святих.

За своєю духовною значущістю Києво-Печерська Лавра порівнянна зі святинями Єрусалиму та Святої Гори Афон. З давніх-давен її заведено вважати «третім Уділом Божої Матері» та слов’янським Афоном.

Лавра – справжня перлина світового православ’я та головна святиня нашої землі.

Крім Афона й Києва, ніде в Європі більше немає такого місця, де одночасно перебувають стільки святих. До нетлінних мощів Києво-Печерських угодників щодня йдуть сотні й тисячі прочан з усіх кінців України та з інших країн.

І з молитов до них щодня багато хто отримує чудеса зцілень та небесної допомоги.

І так уже десять століть преподобні отці Києво-Печерські є небесними хранителями нашої землі, головними напутниками нашого народу й управителями його долі.

Нині ми знову уповаємо на їхнє заступництво – нові напасті та хвороби загрожують нашому добробуту та життю.

А як відомо – усі біди та хвороби від гріха! Натомість шлях до звільнення від гріхів тільки один – щире покаяння та рішучість виправитися.

І хоч як нас лякають кризами й епідемією, хоч як піднімають свій голос ті, хто в паніці закликає закривати храми, ті, хто радить не відвідувати служби, народ православний знає – храм, це дім Божий, у ньому благодать і спасіння. У Церкві істинній немає місця страху, потрібно лише цілком покладатися на Господа та вірити в те, що зі своєї великої милості він вбереже нас.

Тільки в храмі, беручи участь у Таїнствах, можна перемогти гріх – першооснову тієї біди, яка прийшла на нашу землю у вигляді небезпечної хвороби. І найкращими провідниками на цьому шляху спокутування та прилучення до Таїнств нашої Матері Церкви були й будуть преподобні отці Києво-Печерські.

А отже, друзі, відкиньмо всі страхи та сумніви, об’єднаймося навколо нашої великої святині й молитовно просімо Господа допомоги та заступництва великих угодників Божих, щоб їхнім клопотанням наш народ здобув довгоочікувані мир, добробут і звільнився від нещасть та хвороб, що спіткали нас.

І самі наслідуватимемо святих отців – будемо виконувати волю Божу, тримаючись Його Церкви, втілюючи в життя заповіді Господні!

Вірності, мужності та розсудливості!

Всі новини
по темі