28 Серпня 2021

Дорогі друзі, брати та сестри в Христі!

Вітаю вас із великим святом Успіння Пресвятої Богородиці!

Цей день особливо любить наш народ. З давніх-давен наші головні храми та монастирі освячувалися саме на честь цієї величної події. Успенськими є всі три наші Лаври, найдавніша з яких – Києво-Печерська. Господиня цього місця – Божа Матір. За переказами Вона сама випросила його в Сина Свого й Бога Собі на спадок. Божа Матір – наша спільна Небесна покровителька. Наш приклад, радість, захист і розрада.

Нам, звичайним грішним людям, так хочеться жити за зрозумілими правилами, за вивіреними алгоритмами та планами, коли все здається гранично ясним, коли безпечно, не страшно.

Але якщо одна людина або все людство стикається з дією плану Самого Бога, наші «премудрі» побудови відразу мають вигляд кумедних дитячих шпаргалок, малюнків на піску, які легко стирає хвиля прибою.

У розгубленості від такої зміни хтось втрачає рівновагу й падає, а хтось знаходить у відкритій йому новій реальності можливість для себе, або для цілого народу, або навіть для всього людства йти вперед, зростати та розвиватися в злагоді з Божим Промислом.

Сьогодні ми з вами урочисто прославляємо Пречисту Діву Марію. Вона всіма Своїми силами, усім Своїм великотрудним життям послужила цьому Божественному задуму.

Смиренно прийнявши волю Бога про себе, Вона ні на мить більше не вагалася, не відступала від Свого великого та страшного призначення – бути Матір’ю Бога.

Успінням ми називаємо славний кінець Її скорботного та сповненого апостольськими трудами земного шляху. За переказами, Пречиста Діва мирно та спокійно заснула на очах учнів Христових, що прибули на Її молитовний заклик. Сам Господь спустився на землю, щоб прийняти Її душу, а незабаром узяв на небо і Її святе тіло – Божественний Син воскресив Свою Матір для того, щоб Вона царювала разом із Ним у вічності. Незабаром Пресвята Діва Марія з’явилася апостолам зі словами: «Радійте, я буду з вами завжди».

Ось яку подію ми згадуємо і світло святкуємо цього дня.

Радіймо й ми за закликом Цариці Небесної, просячи Її про допомогу та молитви за нас перед Богом.

Намагаймося й ми всіма силами узгоджувати наші плани та надії з Божим Промислом про нас, про землю нашу, яка за словом багатьох святих отців перебуває під Покровом Пречистої, про наш богоспасенний народ, який щиро любить свою Небесну заступницю.

Зі святом Успіння! З Великоднем Пресвятої Богородиці!

Всі новини
по темі