15 Вересня 2017

Вчора відбулася зустріч зі членами британської палати лордів — лордом Різбі й лордом Оксфордом.

Сер Річард Різбі очолює лондонське британсько-українське товариство. Разом із колегою вони відвідали Україну, щоби провести низку консультацій і зустрічей з українськими політиками для формування в британського істеблішменту різнобічної й точнішої картини того, що відбувається в Україні.

Головними темами зустрічі стали виклики, які зараз стоять перед нашою країною. Виклик необхідності побудови правової держави з розвиненим громадянським суспільством, необхідність справжнього торжества прав і свобод для всіх громадян, чесна політична конкуренція, боротьба з корупцією і — найважливіше — досягнення миру на Донбасі.

Цьому питанню — пошуку шляхів мирного врегулювання збройного конфлікту на сході України — була присвячена більша частина дискусії.

З нашими гостями ми зійшлися на думці, що для того, аби досягти відчутного прогресу на Донбасі, необхідна резолюція Ради безпеки ООН. Після чого на сході України має з’явитися миротворчий контингент, який забезпечить виконання трьох перших пунктів Мінських домовленостей: припинення вогню, розведення важких озброєнь, ефективний контроль підтримки режиму тиші й недопущення ескалації протистояння.

Крім того, наші високі гості хотіли дізнатися думку опозиції щодо ситуації в Україні. Адже думки опозиції та влади дуже часто відрізняються. Зазвичай влада показує все в прикрашеному вигляді. Постарався максимально об’ємно сформувати в англійських політиків більш реалістичну картину того, що відбувається, з усіма плюсами та мінусами.

Упевнений, що подібні зустрічі вкрай корисні задля головного — досягнення миру і відновлення України.


Всі новини
по темі