12 Квітня 2023
Від початку повномасштабного вторгнення Благодійний фонд надав допомогу Україні в розмірі більш ніж на 430 млн грн. Допомога надається й дотепер.

Спершу Фонд сфокусував увагу на допомозі Маріуполю. Більше 38 млн грн було витрачено на продукти харчування і товари медичного призначення, які відправляли до міста в колонах гуманітарної допомоги.

На жаль, значна частина допомоги так і не дісталася Маріуполя, бо з квітня 2022 року більшість гуманітарних вантажів не пропускалися, були розстріляні або розкрадені.

3,8 млн грн було витрачено на закупівлю евакуаційного транспорту та палива для нього (в тому числі для приватного транспорту).

Допомога Фонду надавалася і надається потребуючим по всій Україні, зокрема:
 
 • Фонд реалізує один з найбільших гуманітарних проєктів із завезення автівок швидкої допомоги. За рік, що минув, на ініціативу витрачено понад 86 млн грн, в її рамках завезено 120 автівок. Перед тим, як передати карети швидкої до медичних закладів та військовим, Фонд оплачує їхнє повне ТО. Реалізація проєкту триває.

 • Вже цього року Фондом сплачено за чергову партію швидких 6,6 млн грн, а також за велику партію товарів медичного призначення (бандажі, перев’язувальні матеріали, фізрозчини, гемостатики, шприци) 2,89 млн грн. Допомога буде передаватися військовим частинам згідно звернень.

 • Продуктова допомога на суму більше 82 млн грн була надана в усі можливі регіони України (більше 100 тис. продуктових наборів було відправлено адресно, за індивідуальними зверненнями громадян, також продукти надавалися до гуманітарних штабів, волонтерських та громадських організацій). Допомога продуктами харчування триває.

 • Для лікарень Запоріжжя придбано медичного обладнання на суму 45,5 млн грн (це апарат ШВЛ, шприцеві насоси, монітори пацієнта, портативні УЗ-системи, інкубатори для новонароджених, апарати вакуумної терапії та витратні матеріали, апарати зовнішньої фіксації).

 • Для лікарень Дніпропетровська ще у березні 2022 року закуплено товарів медичного призначення ізраїльського виробництва (турнікети, голки, гемостатики) на суму 14,6 млн грн.

 • Надано допомогу 700 тис. грн на відновлення відділення Інституту серця МОЗ України у м. Ірпінь, яке отримало пошкодження через обстріл.

 • Закуплено генератори різної потужності, які передаються на потреби лікарень, військових, пунктів незламності, соціальних закладів, на суму понад 40,5 млн грн.

 • Фондом отримана та завезена гуманітарна допомога з Канади у вигляді гігієнічних вологих серветок — 56 тис. упаковок на 2 млн грн, та антисептиків — 82 тис. шт. на 2,1 млн грн. Засоби передаються лікарням та військовим частинам.

 • 4,8 млн грн витрачено на підгузки та пелюшки для дітей та дорослих. Реалізація проєкту триває.

 • Фонд оплачує доставку продуктів харчування до центрів «Я — Маріуполь» по всій Україні. За минулий рік сума склала 3,7 млн грн.

 • За допомоги Фонду відремонтовано шелтер в Афінах, в якому перебувають вихователі та вихованці евакуйованого з Київської області дитячого будинку. Витрати склали 600 тис. грн.

 • Закуплено 4000 штук професійних військових аптечокамериканського зразка на суму понад 12 млн грн.

 • З Китаю замовлено військові ліжка у кількості 3400 шт. загальною вартістю понад 2 млн грн.
Всі новини
по темі