19 Грудня 2022
Сьогодні ми святкуємо день пам'яті святого, якого наша Церква величає «правилом віри, образом лагідності і учителем помірності».

Ім'я святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця, відоме всьому людству. Його шанують навіть за межами християнського світу, адже кожен, хто хоч одного разу доторкнувся до тієї щедрої благодаті, яка завжди рясно виливається на всіх, хто звертається до нього, відчуває серцем духовну велич і славу цього святого.

Все життя архієпископа Миколая — це діяльна проповідь любові та милосердя. І хоча він жив цілих 17 століть тому, для нас святитель дуже близька за духом Божа людина.

Подяка за чудову допомогу святого Миколая спонукала віруючих на будівництво великої кількості храмів на честь цього угодника Божого. Його ім'ям десятки поколінь називали та називають своїх синів. Його святі ікони можна побачити у кожному будинку, де теплиться вогник живої віри.

Святитель Миколай допомагає на суші та на морі, в окопах та в'язницях, у важливих справах та небезпечних подорожах. Він часто поспішає назустріч ще до того, як людина встигне вимовити вголос своє прохання. Святитель Миколай – наш заступник і молитовник перед Престолом Божим.

Він наш щирий друг, який навчає, як догоджати Небесному Батькові: жити не для себе, а для людей і бути до кінця вірним Господу.

Переконаний, що і сьогодні святитель Миколай з нами — з нашою Україною, що страждає, її захисниками, волонтерами, біженцями і переселенцями, з тими, хто читає своїм дітям добрі казки при світлі свічки, хто зігріває, годує, одягає знедолених війною братів своїх і сестер. З тими, хто по-синовньому відданий своїй Матері Церкви і не зраджує за тридцять срібняків свою віру. З тими, хто несе свій життєвий хрест без ремствування та докорів. З тими, хто дарує світові мир, втіху, світло і добро.

Нехай по молитвах мільйонів віруючих сердець святитель Миколай зміцнить у цей непростий час нашого Предстоятеля — Блаженнішого Митрополита Онуфрія, весь єпископат, духовенства і парафіян Української Православної Церкви. Нехай він переконає гонителів і хулітелів нашої Святої Церкви, щоб вони могли зупинитися, покаятися і не загинути духовно.

Сердечно вітаю всіх вас, дорогі друзі, із цим чудовим святом!

Бажаю вам благодатної та швидкої допомоги святителя Миколи Чудотворця на всіх ваших шляхах!
Всі новини
по темі