28 Липня 2022
Дорогі друзі!

Сьогодні Православна Церква святкує день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира та День Хрещення Русі.

Ці свята об'єднані невипадково. Саме святий князь Володимир заклав наріжний камінь у основу Київської Русі, спадкоємцями якої ми є.

1034 роки тому назад збулося пророцтво святого апостола Андрія Первозванного, і на берегах Дніпра засяяла благодать Господня. 1034 роки тому назад князь Володимир хрестив Русь і цим діянням змінив хід історії для мільйонів людей на всьому величезному просторі Східної Європи. Православ'я вдихнуло нове життя, нові сенси, нові традиції та нову культуру в народи та племена, що населяли Київську Русь. Пройде зовсім небагато часу, і саме ці землі, охрещені Володимиром та його синами та сподвижниками, стануть справжнім оплотом світового Православ'я.

Це свято нагадує нам про те, наскільки важливою є роль особистості в переломні моменти історії, яка велика відповідальність лежить на керівнику, який одним своїм рішенням може вкинути свій народ у безпросвітний хаос або забезпечити йому багато років благоденства та розвитку.

Князь Володимир був відважним воїном та мудрим політиком. Прийнявши Христа всім серцем, він повністю змінив своє життя. Як казав князь сам про себе: «Я був звір, а став чоловік».

Сьогодні особливо боляче бачити братовбивчу війну, що ведеться між народами, що вийшли з єдиної купелі Київського хрещення, об'єднані єдиними водами Дніпра, які сповідують єдину віру. Напевно, і самому Володимиру було наприкінці життя боляче усвідомлювати наростаючу ворожнечу між синами - ворожнечу, яка відразу після смерті Хрестителя Русі призвела до жорстокої війни і загибелі святих благовірних Бориса і Гліба, до мученицької смерті Святослава Володимировича, до пограбування Русі «союзниками»- поляками та варягами… Але саме віра – нова християнська віра – дала можливість вистояти, перемогти та піднести Русь на нові висоти.

Так буде й зараз! Віра врятує, віра допоможе перемогти та відродитися. Віра допоможе подолати помутніння розуму та спокуси, які призводять до війни тих, кому сама історія наказала жити у мирі. Православ'я переможе, а спокусник, який приносить у світ війни і смуту, знову буде повалений і посоромлений!

Сьогодні ми з вдячністю шануємо князя Володимира за те, що перебуваємо в лоні Святої Православної Церкви Христової, живемо на благодатній українській землі.

Церква — це єдина сила, здатна прищепити нам справжні та вічні цінності, об'єднати всіх нас, таких різних і таких схожих, змінити наше життя на краще. Церква Христова – боголюдський організм. З нами Бог! І саме в цьому – наше духовне багатство та сила.

Я бажаю всім вам, дорогі друзі, миру та любові: адже зі світу в серцях починається мир між людьми, з любові до найближчих починається найвища любов до людства. Бажаю сил і терпіння гідно пройти тяжкі випробування, що випали на нашу долю. Бажаю, щоб Господь милістю своєю та молитвами святого Рівноапостольного князя Володимира дарував Україні, усьому нашому народу благодать, спокій та нове процвітання.

Міцного здоров'я вам!

Зі Святом великого Володимирового Хрещення!
Всі новини
по темі