17 Березня 2019

Дорогі друзі! Сьогодні всі ми святкуємо день Торжества Православ’я!

Це свято встановлене на честь торжества православної віри над єресями, коли після тривалих гонінь єретиків-іконоборців проти православних християн у VIII столітті нарешті гоніння припинилися і православна віра знову восторжествувала.

Ті жорстокі гоніння проти православних влаштовували представники влади. Але час розсудив, хто мав рацію, а хто ні…

Нині в Україні ми переживаємо схожу ситуацію. І, як більш ніж 1000 років тому володарі-іконоборці переслідували православних, влаштувавши страшний розкол у канонічній Церкві, так і нині їхні послідовники – володарі-церквоборці – влаштовують гоніння на канонічну Церкву, штучно провокують церковний розкол і ворожнечу на релігійному ґрунті.

Як і тоді, нині далекі від справжньої віри та духовності представники влади намагаються поставити Церкву Христову на служіння своїм політичним інтересам, для чого штучно створюють свою власну розкольницьку «кишенькову церкву». Усе це не нове. Подібні спроби неодноразово бували в історії Церкви, але всі вони, після тимчасового успіху, завжди зазнавали краху. Події сьогоднішнього свята – яскраве тому свідчення. Хоч яка сильна влада, але якщо вона піднімає руку на найсвятіше – Церкву Божу, то неодмінно зазнає краху. Так було завжди. Так буде й зараз. Адже Главою Церкви є Сам Господь.

Наша Мати Церква через тисячоліття пронесла чистоту Віри, і стоїчно переносить усі нападки та гоніння, щоб передати цю чистоту нашим нащадкам.

Тому, вітаючи з цим великим святом, я хочу побажати всім нам твердості у вірі, щоб ми не боялися тимчасових труднощів і гідно зустріли Торжество Православ’я і прийдешнє Воскресіння Христове.

Зі святом, дорогі мої! Миру всім нам і любові!

Всі новини
по темі