11 Вересня 2022
Дорогі друзі!

Сьогодні ми згадуємо велику людину, праведника і Пророка, святого, найбільш шанованого нашою Церквою — Хрестителя і Предтечу Господнього Іоанна. «Істинно говорю вам: з народжених жінками не повставав більший  за Іоанна Хрестителя», - говорив про нього Ісус.

Ще до свого народження він був обраний Богом для особливого служіння — нести людям світло Правди та Істини.

Святий Іоанн Хреститель був тим, хто не міг мовчки дивитися на несправедливість, не міг закрити свої очі на торжество брехні. Його пророчий голос безстрашно і безсторонньо викривав пороки, що роз'їдали людські душі.

Предтеча Господній сміливо вказував людям - у тому числі сильним світу цього - на гріховний спосіб життя. У результаті він став не першим і не останнім, хто втратив свою голову за те, що захищав Правду.

Немає долі людської більш величної та водночас трагічної, ніж життя Предтечі Господнього Іоана. Його смерть замовила зла хіть і брехня, яка тремтіла від страху викриття, але його мучеництво стало торжеством Божественної Істини, праведності і духовної чистоти.

Нам є чому повчитися сьогодні у цієї великої людини — насамперед тому, як необхідно захищати істину та як виявляти безкомпромісність до гріха. Іоанн Хреститель - це принциповість у відстоюванні правди, це самовідданість у довірі Господу за всіх обставин життя, спрямованість на здобуття єдності з Богом.

Правдолюбців завжди, скрізь і за всіх часів женуть і переслідують. Правда завжди незручна, але жити без неї ніяк не можна. Слідом за Предтечею Господнім Іоанном у світ прийшла втілена Правда — Христос. Цю незмінну правду Божу і сьогодні несе людям Свята наша Православна Церква.

Цього урочистого дня я щиро бажаю всім нам хоч на один крок наблизитись до духовної висоти святого Іоанна Хрестителя. Бажаю нам навчитися в нього тієї найсильнішої віри та любові до Істини, тієї небесної мудрості та духовної відваги, якими була багата ця дивовижна людина.

Зі святом, дорогі брати та сестри!
Всі новини
по темі