16 Липня 2019

Політичні переслідування опонентів влади повинні назавжди піти в минуле. Всупереч очікуванням багатьох громадян України, а також політсил, які виступали проти політичних репресій і самі ставали об’єктами переслідування влади, головний редактор «РИА Новости Україна» Кирило Вишинський так і не був звільнений.

Цього журналіста більш ніж рік утримують як політичного заручника в слідчому ізоляторі. Відтоді йому неодноразово продовжували арешт. Прокуратура затягувала надання матеріалів справи. Минуло більше року – обвинувальний акт так і не зачитали. Штучно затягується процес розгляду справи по суті.

За таким самим звинуваченням у державній зраді, замаху на територіальну цілісність України більш ніж три роки перебуває в СІЗО Олександр Сергійович Єфремов – його справу точно так само штучно затягують. На сьогодні в Україні сотні людей перебувають за ґратами за політичними статтями.

Сподіваюся, що після визволення Кирила Вишинського буде покладено край політичним переслідуванням опонентів влади, і вони назавжди залишаться в минулому. У зв’язку з цим звертаюся безпосередньо до Президента Володимира Зеленського:

Балотуючись на пост Президента України, Ви обіцяли покінчити з практикою кримінального переслідування політичних опонентів. Але ми наполягаємо, щоб це не зводилося тільки до «торгу людьми» або обміну одних на інших. Тому що це буде заохочувати подальшу практику використання заручників для розв’язання політичних завдань. Ми вважаємо, що Вишинський та інші політичні в’язні мають бути звільнені, оскільки не є злочинцями. Тим більше, нещодавнє рішення Конституційного Суду України дає можливість випустити Кирила Вишинського на волю без зволікань. 

Водночас упевнений, що, побачивши Ваші зусилля в цьому напрямі, крок доброї волі зробить Президент Росії і звільнить наших моряків, спираючись на практику обміну військовополоненими, хоча Вишинський військовополоненим і не є. Ми віримо, пане Президенте, що буде прийняте справедливе та законне рішення в цій ситуації. А Україна буде не тільки декларувати відданість свободі слова та думок, а й на ділі відмовиться від ганебної практики переслідування політичних опонентів.

Всі новини
по темі