07 Лютого 2019

Прийняте сьогодні антиукраїнське рішення щодо зміни Конституції є абсолютно політично неграмотним і служить цілям передвиборчої кампанії Порошенка! Насправді, Президента і його оточення не цікавлять ЄС і НАТО. Їх цікавить збереження влади ще на п’ять років. Але ми вже бачили п’ять років суцільної брехні, невиконаних обіцянок і катастрофічного зубожіння українців. Ще п’ять таких років Україна не витримає!

Єдина фракція, яка голосувала проти цього антиукраїнського рішення, є наша фракція партії «Опозиційний блок». Ми голосували проти всім складом, тому що впевнені в незаконності цього рішення, прийнятого без урахування думки громадян України. Згідно з Конституцією, тільки народ має право змінювати закріплений Основним законом зовнішньополітичний курс держави. Є тільки один спосіб з’ясувати думку українців – провести всеукраїнський референдум.

У чому ще полягає маніпулятивний характер того, що сталося сьогодні? У тому, що від європейських чиновників ми багато разів чули, що в найближчі десятиліття питання членства України в ЄС не стоятиме. Так само й щодо НАТО ˗ перспектив вступу до Альянсу країни, яка фактично перебуває в стані війни, просто немає. При цьому, за останніми даними соціології, лише приблизно 40% громадян нашої країни підтримують курс на вступ до НАТО, і лише приблизно половина громадян ˗ за вступ до Євросоюзу. І це без урахування думки жителів Криму та Донбасу.

Щоби приймати обґрунтовані доленосні рішення, необхідно спочатку встановити мир в Україні, відновити її територіальну цілісність, і тільки після цього можна проводити референдум з урахуванням думки всіх громадян. А зараз ці питання ділять Україну навпіл. Ведуть до посилення ворожнечі та протистояння в українському суспільстві. І тільки віддаляють, а не наближають довгоочікуваний мир в Україні.

Нарешті, ще один вимір цієї проблеми. Упевнений, що ніхто не рахував економічний ефект від переходу на стандарти НАТО. Що станеться з нашим ВПК? Скільки українців втратять роботу? Скільки бюджетних коштів ми будемо витрачати, купуючи зброю й обладнання в інших країнах? За рахунок податків українських громадян будуть створюватися робочі місця де завгодно, тільки не в Україні.

Усе це дає нам повне право стверджувати, що ухвалені зміни мають абсолютно антиукраїнський характер і матимуть виключно негативні наслідки для українського суспільства й української економіки.

Всі новини
по темі