02 Жовтня 2019

1 жовтня Мінська контактна група після тривалих суперечок вийшла на узгоджену позицію щодо мирного процесу. Розумію, що цей компроміс давався непросто. Але ми всі отримали шанс на результативні переговори на вищому рівні в Нормандські форматі та на політичне закріплення домовленостей про припинення військових дій, а також на повернення Донбасу в Україну. Цей шанс ми просто зобов’язані використати.

У новому мирному процесі немає й не буде переможців і переможених, бо мир і мирний розвиток – це спільна цінність і загальна мета, які зроблять Україну сильною та єдиною. Попереду велика та складна робота зі зняття економічної блокади, синхронізації дій, реалізації взаємних гарантій безпеки, забезпечення справедливого волевиявлення всіх жителів Донбасу (не варто забувати про те, що вони – громадяни України), відновлення суверенного кордону та повноцінного розвитку Донбасу як невіддільної частини нашої країни.

Воля до миру, відповідальність за кожне дане на переговорах слово, виконання гарантій і зобов’язань, виваженість у діях – те, що потрібне зараз нам усім. Переконаний: для миротворчого процесу потрібна й нова національна «КОМАНДА МИРУ», здатна займатися відновленням економіки, відродженням зруйнованих міст і сіл, гуманітарними програмами. Щиро вітаю цей крок і дуже сподіваюся на те, що заморожений процес відновлення миру нарешті реально зрушить із мертвої точки.


Всі новини
по темі