28 Листопада 2018

Поки українські моряки не повернуться додому, вважати, що інцидент біля Керченської протоки повністю вичерпаний, рано. Ми закликаємо владу до прямих переговорів із Російською Федерацією про негайне видавання затриманих і засуджених українських моряків на підставі договорів про правову допомогу між двома державами. Замість виправдань і пошуку винних потрібен пошук компромісу з російською стороною у сформованій проблемі, і це єдиний шлях повернення наших хлопців, і відповідальність за їхні долі лежить особисто на президенті П. Порошенку.

Важливо сказати і про те, що істерія з введенням воєнного стану, яка почалася після інциденту, без достатніх правових підстав – це ганьба і відчайдушна спроба Президента утриматися при владі будь-якою ціною. Той, хто, по суті, відправив наших моряків у полон, зараз роздає інтерв’ю направо й наліво, вже забувши про головне завдання – повернення екіпажів українських суден. І не дивно. Режиму Порошенка потрібен безперервний потік «в’язнів Кремля», щоби залишатися на порядку денному антиросійських санкцій і бути в центрі уваги світових ЗМІ. Але це зовсім неприпустима й аморальна ціна його перебування при владі.

Вважаю, що влада має подати суспільству чітке та зрозуміле розв’язання проблеми, яку вона створила: домовитися з російською стороною виконувати чинні угоди про порядок проходження Керченської протоки, акваторій Чорного та Азовського морів так, щоби не повторити подібні інциденти в майбутньому. В іншому разі кожний наступний аналогічний наказ військовослужбовцям ЗСУ буде призводити до таких самих трагічних наслідків. При цьому Верховна Рада повинна здійснити функцію парламентського контролю і створити тимчасову слідчу комісію, яка проведе власне розслідування, з’ясує всі обставини інциденту та встановить винних.

І, завершуючи, зазначу – представники партій війни з нульовим рівнем довіри суспільства не можуть нескінченно та безконтрольно втягувати у війну цілу державу. Ціна п’яти років їхнього перебування при владі й так занадто велика.

Країні сьогодні потрібні мир, відновлення економіки та перемога над бідністю. Президент і коаліція війни на це точно не здатні.

Всі новини
по темі