02 Січня 2019

Ми вважаємо це рішення антиконституційним і антиукраїнським. Цим рішенням приблизно три мільйони українських громадян, які проживають у РФ, практично позбавлені права голосу. Символічно, що прийнято рішення ЦВК було в день старту президентської виборчої кампанії – практично в Новорічну ніч.

Саме вбивча економічна політика Петра Порошенка змусила мільйони українців покинути країну в пошуках заробітку. Тепер він дає їм зрозуміти, що їхні українські паспорти більше нічого не означають, тому що їхні голоси на майбутніх виборах можуть перешкодити йому продовжити перебування при владі.

Центрвиборчком мотивував своє рішення зверненням Міністерства закордонних справ. Конституція прямо забороняє органам влади дискримінувати громадян, обмежувати їхні права, і тим більше приймати рішення, які суперечать Основному Закону. Ні у ЦВК, ні в МЗС немає повноважень позбавляти будь-кого виборчого права. Згідно з законодавством, Центральна виборча комісія створена для організації виборчого процесу та реалізації виборчого права громадян. А міністерство закордонних справ – у тому числі для захисту прав українських громадян за кордоном.

У такий спосіб чинна влада позбавляє права вибору численну категорію «неугодних» їй громадян. Сьогодні мова йде про тих, хто проживають на території РФ, а завтра «неугодними» й дискримінованими можуть стати українці, які живуть у країнах ЄС, США, Канаді.

Вважаємо подібний шлях дискримінації й обмеження прав і свобод абсолютно неприпустимим для цивілізованої держави.

Беручи участь у махінаціях і фальсифікаціях результатів виборів на користь чинного президента Петра Порошенка, державні чиновники перевищують службові повноваження, зловживають владою, виконують злочинні накази й у такий спосіб беруть участь у кримінальних злочинах проти власного народу. Більш того, антиконституційні дії влади ставлять під загрозу визнання виборів на міжнародному рівні.

Партія ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає скасувати це рішення Центральної виборчої комісії і припинити зловживання навколо виборів. Звертаємося до всієї світової спільноти та до міжнародних організацій, які ведуть спостереження за прозорістю виборчого процесу, з проханням дати свою оцінку рішенням українського Центрвиборчкому і втрутитися в ситуацію, що склалася.

У разі якщо ЦВК не скасує це своє рішення, ми залишаємо за собою право використовувати всі законні важелі тиску на владу, зокрема і звернення до судів.

Всі новини
по темі