20 Травня 2019

Сьогодні під час інавгураційної промови Володимира Зеленського наша фракція вітала його заяву про те, що головне завдання – встановити твердий мир і обміняти полонених. І заради цього він готовий на непопулярні кроки. Якщо президент справді піде цим шляхом, а не буде його імітувати, як його попередник, Опозиційний Блок повністю підтримає главу держави. Для цього необхідно вступити в прямий діалог із ДНР, ЛНР і Москвою, до чого ось уже п’ять років закликає Опоблок. Компроміс – це ознака мудрості, і він повинен і може бути досягнутий на основі наших національних інтересів.

Ми будемо наполягати на розгляді парламентом найближчим часом пакету законопроектів про виконання Мінських домовленостей. Опозиційний Блок розробив 11 законопроектів – про амністію, про інтеграцію Донбасу, про відновлення соціального забезпечення жителів регіону та інші.

Опоблоку близька позиція Володимира Зеленського й щодо об’єднання суспільства. Для цього парламенту необхідно приймати закони, які запобігатимуть і врегулюватимуть соціальні конфлікти. Ми підтримуємо також прийняття в другому читанні Виборчого кодексу з відкритими партійними списками. На найближчому засіданні парламенту 28 травня необхідно почати розглядати поправки до нього і проголосувати його.

Мені дуже імпонує, що промова Володимира Зеленського була чесною та відвертою, він говорив як людина, недосвідчена в політиці. Навіть якщо він буде помилятися, але щиро, народ прийме його помилки. Усі втомилися від брехні за останні п’ять років.

Опозиційний Блок готовий до дострокових парламентських виборів, про старт яких заявив Володимир Зеленський із трибуни парламенту. Чинне скликання парламенту повністю себе дискредитувало перед народом, позбулося його підтримки, а з нею – і легітимності. Вибори – це демократична процедура. Запитаймо в народу, кому він довіряє, і чесно проведімо їх. Але ми вважаємо, що навіть у цьому разі мотиваційна частина Указу президента про розпуск парламенту через відсутність коаліції має бути бездоганною з погляду Конституції. І главі держави як гаранту Конституції варто починати виконувати свої повноваження з чіткого виконання Основного Закону.

Всі новини
по темі