10 Червня 2019

Сьогодні під час «Форуму об’єднаних опозиційних сил «Довіряй Справам» делегати дійшли згоди в тому, що досягнення миру виключно політико-дипломатичним шляхом є пріоритетним завданням Опозиційного Блоку.

П’ять років в Україні йде війна, у якій уже загинуло понад 10 тисяч осіб. Приблизно два мільйони стали біженцями. Зруйнована інфраструктура – але це півбіди, це можна відновити, а загиблих людей уже ніколи не повернеш. Тому дуже важливо зупинити громадянський конфлікт на південному сході.

75% українців хочуть, щоб миру було досягнуто політико-дипломатичним шляхом. На жаль, попередня влада була сліпою та глухою. Однією рукою вона підписувала Мінські домовленості, а іншою – підписувала закони, які ускладнювали їх виконання. Ми маємо намір домагатися миру виключно мирним, дипломатичним шляхом. Жодних військових дій, жодної війни до переможного кінця – цього не може бути. Повне виконання Мінських домовленостей – ось шлях до миру!

Я наполягаю, що сьогодні необхідні прямі переговори з Луганськом, Донецьком і Москвою. Необхідно негайно скасувати блокаду Донбасу, яка була встановлена рішенням Ради національної безпеки і введена в дію указом президента. І тому ми вимагаємо від Президента Володимира Зеленського, щоб він або своїм указом, або, зібравши РНБО, її скасував. У такий спосіб ми почнемо економічну реінтеграцію непідконтрольних територій. А слідом за нею почнеться й політична реінтеграція. І підприємства, які працюють на непідконтрольній території, будуть працювати за українськими законами, а українці, які там живуть, будуть отримувати зарплату в українських гривнях, а не в російських рублях. Це потрібно зробити негайно.

Ми будемо обстоювати поновлення соціального забезпечення українців, що живуть на непідконтрольних територіях. Знаючи, що борги з виплати пенсій перед жителями непідконтрольних територій досягли небувалих розмірів, це потрібно терміново усувати. Звичайно, після встановлення миру на Донбасі ще потрібно буде багато чого зробити, щоб примирити всіх українців. І, звичайно, тут буде дуже важливою роль Української православної церкви. Сьогодні УПЦ – єдина інституція в нашій державі, яка продовжує свою діяльність на абсолютно всій території України – і на непідконтрольних територіях Донбасу, і в Криму. І в нашій партії, напевно, у єдиній, 2016 року була внесена до програмних документів підтримка канонічного православ’я в Україні – тобто, нашої канонічної Української православної церкви. І ми були єдиною фракцією, що не голосувала за ці антицерковні закони, які створили ще й релігійний конфлікт у нашій країні.

Шлях до миру дуже довгий. Але я впевнений, що ми зробимо все для того, що він наступив. Ми об’єдналися для того, щоб у країні був мир і розвиток, а між українцями – порозуміння та взаємоповага!

Всі новини
по темі