12 Травня 2019

Сьогодні, і весь наступний тиждень ми святкуємо православне жіноче свято – пам’ять Святих Жінок-мироносиць.

У давнину наші благочестиві предки в ці дні вітали своїх матерів, дружин, сестер і дочок. Роль жінки завжди була особливою. Через жінку було явлене таїнство Богородження. Через жінку Господь дав з’явитися й кожному з нас на світ. Саме жінки традиційно є берегинями сімейного вогнища. І саме Жінкам-мироносицям Господь першим відкрив таємницю Свого Воскресіння. І вже Святі супутниці Христа повідомили цю благу звістку апостолам і всьому людству.

Бог дав жінці дар вірити та мислити серцем. Тому саме жінці часом легше серцем зрозуміти те, що чоловікові складно зрозуміти раціонально, розумом. Жінки більш сердечні, співчутливі, миролюбні.

Мабуть, саме за ці якості саме Жінкам-мироносицям першим і відкрив Господь Свою таємницю Воскресіння, обравши їх вмістилищем Свого благовістя. А ще тому, що тільки вони залишилися вірні йому до кінця, коли навіть апостоли в страху розбіглися, і були з ним і на Хресній дорозі, і на Голгофі, і, нічого не побоявшись, прийшли до гробу намастити тіло його.

Слова миро й мир близькі за звучанням, і з часом слово «Мироносиці» набуло нового значення – ті, хто несуть мир, ті, хто утверджують мир. І як у ті дні, так і зараз ви – наші православні сестри в Христі – є для всіх нас втіхою та підтримкою, нашою радістю та умиротворенням.

Нехай Господь і Матір Божа зміцнюють вас і дарують усе необхідне вам і вашим близьким. Нехай наповняться ваші серця радістю, а у ваших домівках оселяться любов, здоров’я та добробут! Несіть мир і милосердя, любіть і отримуйте любов!

Зі святом!
Христос воскрес!

Всі новини
по темі