16 Серпня 2016

Сьогодні Вадим Новинський, Юрій Бойко і Микола Скорик поклали квіти до місця трагедії біля Будинку профспілок в Одесі, завершивши те, що їм завадили зробити в річницю «Одеської Хатині».

Поспілкувалися з родичами загиблих. Повідомили їм, що відразу два пакети документів, які підтверджують бездіяльність української влади щодо проведення швидкого та неупередженого розслідування подій 2 травня 2014 року, надіслано до Міжнародного кримінального суду в Гаагу й до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі.

Вадим Новинський прокоментував: "Ми бачимо, що українські правоохоронні органи фактично не діють і не ведуть об’єктивне розслідування одеської трагедії. Це бачить уся країна. Вважаємо правильним до розслідування подій 2 травня привернути увагу міжнародної громадськості та звернутися до міжнародних юридичних інстанцій. Ми подали документи прокурору Міжнародного кримінального суду в Гаазі й оформили скаргу до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі. Далі ми залишаємо за собою право звернутися до інших міжнародних організацій, включно з ООН, щоб замовники та виконавці цієї страшної трагедії 2 травня не залишилися безкарними.

Переконаний, що результати неупередженого розслідування можуть шокувати країну, адже, на нашу думку, люди, відповідальні за «одеську Хатинь», все ще перебувають у найвищих кабінетах української влади. Як показує практика, у європейських міжнародних судах злочини такого масштабу, як одеська трагедія, розслідуються оперативно й об’єктивно, і ми впевнені, що всі, хто винен у цьому страшному злочині, понесуть заслужене покарання".

Всі новини
по темі