10 Серпня 2020

8 серпня 2020 року Центральна виборча комісія своїм рішенням залишила значну частину населення Донбасу без права голосу. Місцеві вибори 25 жовтня 2020 року не проводитимуться у Світлодарській, Торецькій, Волноваській, Ольгинській, Вугледарській, Мирненській, Сартанській, Авдіївській, Мар’їнській і Очеретинській ОТГ. У Луганській області не зможуть проголосувати жителі Гірської, Лисичанської, Нижньотепловської, Попаснянської, Сєвєродонецької, Станично-Луганської, Щастинської й Широківської громад. Це понад пів мільйона людей, конституційними правами яких вкотре нехтує центральна влада.

Однак у більшості цих населених пунктів проводилися президентські та парламентські вибори 2014 року, місцеві вибори 2015 року, а під час президентських і парламентських виборів 2019 року жителі цих регіонів продемонстрували безпрецедентно високий рівень підтримки президента та його партії. І сьогодні влада аргументує скасування місцевих виборів тим, що ситуація з безпекою в близьких до лінії розмежування районах різко погіршилася, що має вкрай непереконливий вигляд.

Як обраний жителями Донбасу народний депутат я звертаюся до Президента з вимогою втрутитися в цю ситуацію: таке необґрунтована та сумнівна законність рішення Центральної виборчої комісії не тільки позбавляє голосу українців Донбасу, а і ставить під загрозу зриву виконання Мінських домовленостей, згідно з якими мають відбутися місцеві вибори на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей.

Відповідальність за скасування виборів у вісімнадцяти новостворених об’єднаних територіальних громадах ЦВК покладає на Донецьку та Луганську ВЦА. Дійсно, Закон України про військово-цивільні адміністрації дає їм повноваження робити відповідні висновки та направляти їх до Центрвиборчкому, проте жоден закон України не дає цим тимчасовим органам влади повноважень позбавляти права голосу громадян України та замінювати собою місцеве самоврядування більшою мірою, ніж того вимагає необхідність і національна безпека.

Тому відповідні листи цивільно-військових адміністрацій разом із зазначенням обґрунтованих причин скасування виборів мають бути опубліковані та проаналізовані на відповідність Конституції й чинному законодавству. І якщо чиновники адміністрацій не перевищили своїх повноважень, не приховують фактів своєї бездіяльності щодо проведення перших виборів у цих ОТГ, а діяли виключно на підставі, у межах та передбаченим Конституцією й законами способом, то оприлюднення їхніх висновків тільки підвищить довіру громадян до чинної влади.

Відповідні депутатські звернення я надсилаю до Донецької та Луганської ВЦА, а правомірність дій чиновників військово-цивільних адміністрацій буде встановлена в судовому порядку. У парламенті сьогодні буде зареєстровано проєкт відповідної Постанови ВР про прийняття законопроєкту про проведення місцевих виборів у тих ОТГ, у яких вони були необґрунтовано скасовані.

Зусилля Центрвиборчкому, цивільно-військових адміністрацій і всіх гілок влади мають бути спрямовані насамперед на те, щоб реалізувати право громадян на місцеве самоврядування та забезпечити проведення виборів, а не на пошук причин їх скасування.

Голос жителів усієї країни має бути почутий, місцеві вибори на Донбасі мають відбутися!

Всі новини
по темі