15 Вересня 2016

Після вчорашньої спільної заяви міністрів закордонних справ Франції та Німеччини про необхідність виконання Мінських домовленостей українська «партія війни» в соціальних мережах та ЗМІ підняла шум щодо того, що це – «другий Мюнхен», «зрада України» та «робота на Росію».

Одні говорили, що не можна сліпо слухатися керівництва західних країн і не варто виконувати їхні вимоги. Інші ура-патріоти пропонували імітувати процес, затягувати переговори, доводити їх до абсурду. Схоже, насправді виконання Мінських домовленостей знову під загрозою – якщо не зриву, то саботажу.

Вважаю, що керівники західних країн, які взяли на себе роль посередників у врегулюванні цього конфлікту, у разі продовження українською владою та провладною коаліцією зриву виконання мінських домовленостей мають вводити режим персональних санкцій проти основних саботажників і контрпропагандистів мирного процесу. Напевно, такий підхід подіє ефективніше, ніж прості вмовляння.

Усім українським політикам давно пора зрозуміти: пошук компромісу на Донбасі – це не компроміс із Путіним. Це – компроміс всередині України й заради майбутнього України. Головне ж завдання зараз – зламати опір «яструбів» усередині країни. Нам потрібні докорінні зміни й порятунок вітчизняної економіки. Нам потрібен мир і примирення в суспільстві, подолання ворожнечі та нерозуміння.

Всі новини
по темі