25 Квітня 2019

Створюється враження, що депутати з парламентської більшості так і не винесли науки з поразки Петра Порошенка на виборах. Український народ проголосував, насамперед, проти спроб на державному рівні нав’язати суспільству ідеологію печерного націоналізму з примусовим використанням однієї мови, одного світогляду, одного типу поведінки.

Мовний закон, який сьогодні було проголосовано, тільки розколе Україну, а не об’єднає її. Він закладає бомбу уповільненої дії під і без того нестабільне українське суспільство. Більш того, цей закон може навіть ще збільшити прірву між частинами України, не кажучи про неконтрольований Донбас і Крим. Здається, частина народних депутатів забула про те, що «жителям скляного будинку не варто кидатися камінням».

Заради громадянського миру та спокою, заради повернення довіри в суспільстві та довіри громадян до влади фракція Опозиційного блоку пропонує ввести в Україні мораторій на розгляд законопроектів і постанов, які розколюють країну, а саме – таких, що стосуються мовних питань, віри й конфесійного життя, а також суперечливих моментів історії. Мораторій має діяти мінімум три роки. За цей час Верховній Раді слід зосередитися на питаннях соціально-економічного характеру й на проблемах миру, ухвалити ті закони, яких від нас чекають щодо виконання Мінських домовленостей. Ми просто зобов’язані запустити на повну потужність нашу промисловість, дати можливість розвиватися бізнесу, побороти негативні тенденції в суспільстві та підвищити рівень життя українців.

Вважаємо, що зараз не час для мовного закону. Хіба в Україні є утиск української мови? Запитайте громадян: їх переслідують через те, що вони розмовляють українською? Їх дискримінують?

Навпаки, мовний законопроект у нинішньому його варіанті – дискримінаційний за своєю суттю. Створюється враження, що його автори вирішили відплатити за всі комплекси, що виникли на тлі складної історії з утисками української мови в Російській імперії й міжвоєнній Польщі. Простий аналіз законопроекту показує, що він набагато більш реакційний, ніж ті, які утискали колись українську мову. Він просто знищує російську, угорську, польську, болгарську та інші мови в Україні.

Я прекрасно розумію, для чого був потрібен цей закон на етапі президентських виборів. З його допомогою намагалися забезпечити перемогу Петру Порошенку в середовищі виборців із націоналістичним світоглядом. Ті, хто підтримує закон, можуть розслабитися. Їхня тактика не спрацювала. Народ дав оцінку цим ініціативам.

Упевнений – усім, кому сьогодні забракло мудрості, усім, чиї безвідповідальні дії можуть призвести до підвищення градуса напруги в суспільстві, доведеться нести моральну та політичну відповідальність за це.

Всі новини
по темі