02 Червня 2016

Наша фракція сьогодні підтримала внесення змін до Конституції щодо правосуддя. Ми давно й послідовно обстоювали необхідність проведення всеосяжної і глибокої судової реформи. Оскільки бачили й недосконалість чинної системи, і глибоку втому, озлобленість суспільства щодо повного правового свавілля та абсолютної корумпованості наших судів.

Саме суспільство виступило головним замовником реформи, яка має призвести до позитивних змін, і наша політична сила не могла ігнорувати вимоги українців. Тим більше, необхідність цих змін була для нас так само очевидною.

Але, незважаючи на сказане, хочу акцентувати увагу, що процес підготовки цих змін був абсолютно кулуарним і непрозорим. Не було жодного громадського й експертного обговорення. Не було й політичної дискусії.

Влада вкотре продемонструвала своє бажання все вирішувати «під килимом», не озираючись на думку суспільства.

Проте, слід зазначити, що значну частину цих змін було напрацьовано й озвучено ще три-чотири роки тому. Ми вітаємо те, що все-таки ці напрацювання закладено в реформу у вигляді механізмів набуття незалежності судами й демократизації судової влади, і тепер вони стали частиною внесених поправок до Конституції. Це привід для досить стриманого оптимізму.

Всі новини
по темі