02 Травня 2017

Ось уже третій рік 2 травня вся Одеса сумує. Три роки тому тут сталася трагедія — у вогні пожежі загинули 42 людини, ще 6 людей загинули в зіткненнях на вулицях міста. З раннього ранку люди йдуть на Куликове поле й несуть квіти до входу в Будинок Профспілок як до імпровізованого меморіалу.

Ми теж приїхали до Одеси, щоб віддати данину пам’яті загиблим. Проти нас владою готувалися провокації, проти нас звозили в місто бандитів, нас чекали в аеропортах і на трасах. Сьогодні під надуманим приводом наших депутатів викликали на допит правоохоронці. Нас труїли в ЗМІ.

Безпека і спокій міста мало цікавили владу — головне було припинити, задушити будь-які дії опозиції. Все дарма. Адже ми пам’ятаємо про трагедію 2 травня 365 днів на рік, ми підтримуємо зв’язок із родичами загиблих і разом із ними намагаємося подолати наслідки цієї події. І сьогодні ми приїхали в місто з миром. Мир і подолання розколу в Україні були й залишаються нашими головними цілями. З Божою поміччю рано-вранці у Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі ми взяли участь у панахиді в пам’ять про жертв Одеської трагедії. Заупокійне богослужіння провів Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський. У панахиді взяло участь практично все православне духівництво міста.

Крім того, ми зустрілися з родичами жертв трагедії і відвідали могили загиблих 2 травня в Будинку Профспілок. Після цього ми повернулися до Києва. Ми хотіли віддати данину пам’яті загиблим і не порушити крихкий мир в Одесі. Не можна було допустити нові зіткнення і провокації. Рана, завдана Одесі, не зажила й болить.

Переконаний — три роки тому люди загинули зі злої волі цілком конкретних персон, і ті, хто були виконавцями й замовниками цієї драми, обов’язково понесуть покарання за свої злочини. Поки ж нинішня влада не демонструє жодного бажання провести чесне та прозоре розслідування. Це розслідування, ця правда про події потрібні навіть не стільки загиблим, скільки нам, живим. Трагедії, подібні до «одеської Хатині», не повинні більше повторитися в Україні. І головною запорукою цього буде торжество закону й покарання винних.

Всі новини
по темі