25 Червня 2016
Іноді людину марно намагатися переконати словами. Вона не чує не те, що голосу розуму – вона не прислухається навіть до банальної логіки й робить по-своєму.

Ось навіщо Верховна Рада виставила себе на вселенський посміх і приймала Звернення до Його Всесвятості Патріарха Константинопольського Варфоломія?

Адже неодноразово мовилося про те, що автокефалія – згідно з канонами Церкви – може бути дарована тільки Церквою-Матір’ю, кіріархальною Церквою, якою для українського православ’я є Російська Православна Церква.

Мало того, що документ, ухвалений Радою, був нікчемним із юридичного погляду (бо йшов врозріз із чинним законодавством і був підписаний спікером А. Парубієм всупереч Регламенту) – він був ще й катастрофічно безграмотним з історичного, канонічного й теологічного погляду.

Як результат – щодо цього питання є реакція члена організаційного комітету Критського Собору, священика Американської архієпископії отця Александроса Карлуцоса (одного з найближчих соратників і сподвижників Патріарха Варфоломія): «Я вважаю, що це був зухвалий крок – навіть занадто зухвалий – з їхнього боку», – підкреслив він. «Їхні політики не повинні мати жодного стосунку до питання визнання (автокефалії) Церкви. Як ви знаєте, Вселенський Патріарх визнає тільки Патріарха Кирила духовним главою всієї Русі, що означає, звичайно, й України», – заявив отець Александрос.

Результат – очевидний, прогнозований, і, на жаль, вкотре ганьбить Україну. Але нинішній владі не звикати ганьбити країну. Шкода тільки, що від її некомпетентності, непрофесіоналізму, від їхнього популізму та своєкорисливості страждають прості люди, страждає вся країна.

Всі новини
по темі