02 Травня 2016
В аеропорту Одеси представники «Свободи» й «Автомайдану» заблокували депутатів від Опозиційного блоку Вадима Новинського і Юрія Бойка. Метою агресивно налаштованих молодиків було не допустити делегацію опозиціонерів на панахиду за загиблими 2 травня 2014 року біля Будинку профспілок, яка мала початися о 14:00. Поліція не поклала край незаконним діям нападників. Депутати й делегація, не бажаючи загострювати ситуацію, вилетіли назад до Києва.

Вадим Новинський зробив заяву щодо цього: «Ні для кого не є секретом, хто стоїть за цими молодиками. Це влада, яка призвела до злиднів 90% громадян, боїться й не хоче пускати нас до Одеси. Ми єдина опозиційна партія у країні, яка послідовно наполягає на чесному розслідуванні одеської трагедії та покаранні винних. Ми на одному боці з простими одеситами. Такими методами влада, отже, бореться проти українського народу. Але людей не обдуриш і не залякаєш. Ми не хотіли, щоб трагедія і кровопролиття повторилися. Тому не проривалися на Куликове поле».

Сьогодні в Одесі о 14.00 мала відбутися панахида за загиблими 2 травня 2014 року біля Будинку профспілок. Перед цим надходили повідомлення про замінування Куликового поля (де навесні 2014 року був табір Антимайдану). Саме Куликове поле оточене Нацгвардією.

Вадим Новинський також зробив заяву в ефірі одного з українських телеканалів, коментуючи блокування одеського аеропорту:

«Ми разом із главою парламентської фракції Опозиційного блоку Юрієм Бойком і депутатом від Опозиційного блоку Євгеном Бакуліним прилетіли до Одеси, щоб узяти участь у панахиді за убієнними 2 травня 2014 року. Після цього ми планували покласти квіти на Куликовому полі й полетіти назад до Києва», — розповів він.

Новинський каже, що їх не випустили з аеропорту люди в балаклавах і камуфляжі. «Всі виїзди і в’їзди до аеропорту було повністю заблоковано, було кілька кордонів», — розповів він.

«У нас були сили для того, щоб вийти, але в ці одночасно і світлі, і святкові дні, і в поминальні дні за убієнними, ми не хотіли сутичок, щоб жодна крапля людської крові не пролилася. Тому панахиду відслужили прямо в будівлі аеропорту», — підкреслив парламентарій.

«У нас влада боїться бандитів, а не бандити бояться влади, як це має бути в нормальній державі», — заявляє він. Новинський пообіцяв, що депутати звернуться до правоохоронних органів, щоб події біля аеропорту було розслідувано.

2 травня 2014 року в Одесі під час заворушень загинули 48 осіб, ще 247 постраждали. Зіткнення в центрі міста відбулися ближче до вечора між націоналістами, уболівальниками ФК «Чорноморець» і «Металіст» з одного боку, й одеситами — прихильниками Антимайдану — з іншого. Пізніше кілька десятків людей загинули від задухи або травм унаслідок пожежі в одеському Будинку профспілок, де сховалися прихильники Антимайдану.
Всі новини
по темі