05 Жовтня 2016

05 жовтня 2016 року у Варшаві відбулася робоча зустріч Вадима Новинського з главою комітету Сейму з міжнародних справ, лідером опозиційної партії Польщі «Громадянська платформа» Гжегожем Схетиною.

Під час зустрічі вдалося обговорити широке коло питань, пов’язаних із ситуацією в Україні та українсько-польськими відносинами. Вадим Новинський висловив думку, що рівень демократичних свобод в Україні перебуває на вкрай низькому рівні. Такі випадки, як підпал телеканалу «Інтер», переслідування представників опозиції, ситуація з утисками Української православної церкви не повинні залишатися непоміченими. Вадим Новинський також гостро розкритикував спроби прийняття закону, який може узаконити рейдерство в церковній сфері.

«Ми обговорили питання європейської інтеграції та виконання Мінських домовленостей. Я поінформував польського колегу про те, що тільки Опозиційний блок є політичною силою, яка послідовно закликає до повного виконання домовленостей усіма учасниками, за що й наражається на критику з боку політичних опонентів.

Гжегож Схетина підкреслив важливість дотримання демократичних норм, європейських принципів, а також необхідність вільного розвитку опозиції. Він запевнив, що буде уважно стежити за ситуацією в Україні та буде всіляко підтримувати демократичні процеси. «Я переконаний у продовженні широкого діалогу між Польщею та Україною на різних рівнях», — зазначив Вадим Новинський.

Всі новини
по темі