26 Жовтня 2019

Усі резолюції про мир і гучні політичні заяви меркнуть перед війною, яка шостий рік роздирає Україну. Понад десять тисяч загиблих, мільйони постраждалих і знедолених, непримиренне політичне протистояння та багатомільярдні втрати економіки – ось справжня ціна, яку платить народ України за малодушність, лицемірство, політичне боягузтво та цинізм політиків. Країна залишається з рваною раною, розпоротою окопами, пропускними пунктами й економічною блокадою.

Вважаю, що вже найближчим часом Нормандская група (якщо її саміт не буде зірваний групою політичних «яструбів», до чого – на жаль! – є передумови) має вийти на конкретний документ – угоду, план, як завгодно, – у якому було б надано взаємні гарантії щодо виконання взятих раніше зобов’язань щодо припинення військових дій, відновлення державного кордону України та допомоги Україні в подоланні наслідків війни. Головне: це має бути документ, обов’язковий до виконання.

Правда полягає в одному: або – війна, якими б гаслами вона не прикривалася, або – встановлення стійкого миру та шлях до загального примирення. Наш шанс на мир ми просто зобов’язані використати.

Упевнений, що нам потрібен не просто механічний план, а комплексна стратегія, у якій взаємопов’язані цілі досягнення загальногромадянського миру в Україні та відродження Донбасу як частини країни.

Іншими словами, потрібна Українська Формула Миру.

Упевнений, що повернення та відродження Донбасу – це спільна справа всіх громадян України. І з відродження Донбасу – а я в цьому переконаний – почнеться відродження і всієї України.

Відродження Донбасу може стати спільною справою і для широких підприємницьких кіл. Адже відродження економіки регіону – це нові ринки та можливості, нові проекти й підряди. Але після війни й самим складно починати такі проекти. 

У процесі відновлення миру необхідно, щоб влада продемонструвала волю та послідовність, а громадяни – готовність і усвідомленість. Скільки б не намагалася говорити вулиця, скільки б майданів не збирали «яструби», своє слово мають сказати народ і ті, кому він делегував мандат на встановлення миру. Розуміючи, що прихильники миру в Україні – в абсолютній більшості, я впевнений у тому, що «формула миру» стане справжньою дорожньою картою для країни та суспільства на найближчі роки.

Авторську статтю на цю тему можете почитати за посиланням https://fakty.ua/322157-ot-formuly-shtajnmajera-k-ukrainskoj-formule-mira

Всі новини
по темі