20 Лютого 2019

Обговорюючи 18 лютого в ефірі програми «HARD з Влащенко» насущні проблеми України, я висловив думку щодо необхідних дій, здатних допомогти уникнути поглиблення розколу в українському суспільстві та повернути мир країні. Якщо говорити про основні для різних регіонів України питання гуманітарної сфери, потрібно вказати на кардинальну різницю в підходах до їх розв’язання в чинного президента й у нашої команди Опозиційного блоку. До речі, ці ж принципи закладені в основу програми нашого кандидата Олександра Вілкула.

Для того, щоби гуманітарна сфера не була лінією розмежування українського суспільства, потрібно поважати всі регіони України: не тільки Львів, а й Донецький регіон теж. Необхідно ухвалити нову Конституцію, згідно з якою гуманітарні питання будуть передані на розгляд та прийняття рішення самими регіонами.

Щоби жителі на місцевому рівні за допомогою референдумів самі визначали, яка мова регіонального спілкування їм потрібна, крім державної – української. Щодо ставлення до історії, я вважаю, що не варто ламати історичну індивідуальність областей України й нав’язувати всім регіонам, яких героїв шанувати й на честь кого називати вулиці. Те ж стосується й питань віросповідання.

Завдання майбутнього президента має полягати не в тому, щоби сіяти розбрат серед українців і маніпулювати культурно-історичними цінностями, а навпаки «вилікувати» цей розлом, об’єднавши Україну.

В історії таке вперше, щоб просто взяли та легалізували розкол віросповідання. Держава грубо та безсоромно вдирається в найважливішу частину життя людини, не усвідомлюючи, що це духовне питання вирішується не державою, а, згідно з Конституцією України, це право вибору особисто кожного.

Я впевнений, якщо б політики не втручалися в духовну сферу, то розкол був би давно подоланий. У нас була єдина Православна церква, але, на жаль, переслідуючи свої цілі, вдерлися політики, і тепер не дають священикам і священноначаллю вирішити це питання так, як це має бути за церковними законами та традиціями.

Обговорюючи стратегічно важливе питання повернення втрачених територій України, потрібно зазначити, що питання Криму – найбільш трудомістке та довгострокове.

Щодо відновлення територіальної цілісності та суверенітету на всій території України, включно з Донецькою та Луганською областями, то єдиний рецепт – це виконання Мінських домовленостей.

Владі потрібно мати політичну сміливість і волю, щоб їх виконати. А чинному президенту з електорального погляду це не вигідно, бо підтримки навіть в один голос на тимчасово непідконтрольних територіях у нього не буде. Тому Президент Петро Порошенко зовсім не зацікавлений у поверненні непідконтрольних територій.

Всі новини
по темі